Волфсбург очаквано преодоля Гент и се класира за първи път на четвъртфиналите в Шампионската лига след втора победа, сега с 1:0.

Единственото попадение реализира Андре Шюрле в 74-ата минута.

Двубоят не бе особено привлекателен за наблюдаване.

Първият мач на белгийска земя бе завършил също с успех за „вълците“, но с 3:2.

ВОЛФСБУРГ - ГЕНТ 1:0 /3:2 в първия мач/

1:0 Андре Шюрле 74

Волфсбург - Гент

източник: Gulliver/Getty Images

За разлика от мача на белгийска земя, поне през първото полувреме на реванша не станахме свидетели на атрактивна игра и много голове.

Сякаш и двата отбора изчакваха съперникът им да сгреши и действаха сравнително предпазливо.

През началните 45 минути направи впечатление най-вече ударът в 18-ата минута от далечна дистанция на Гилавоги и отличната реакция на вратаря на Гент Селс, който отрази в корнер.

Второто полувреме продължи да бъде неособено занимателно за зрителите, но все пак се стигна до гол.

В 74-ата минута много добър пробив отдясно на Дракслер и точна пас за пресечка позволи на Андре Шюрле отблизо да открие резултата в полза на Волфсбург и на практика да реши изхода от елиминацията.

Съставите:

ВОЛФСБУРГ: Кастеелс, Траш, Данте, Кнохе, Родригес, Дракслер, Шурле, Густаво, Гилавоги, Арнолд, Крузе

ГЕНТ: Селс, Рафиня, Азаре, Нилсен, Гершон, Матон, Нето, Кумс, Деягере, Симон, Миличевич