Безлично 0:0 направиха Селтик и Милан в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига.

В началото на двубоя инициативата бе на страната на „росонерите” – бразилецът Кака имаше възможности да отбележи на два пъти от пряк свободен удар, но вратарят на „детелините” Боруц и двата пъти спаси. Като цяло италианците, въпреки проблемите си в атака, демонстрираха по-високата си класа, но така и не стигнаха до нещо по-опасно пред вратата на шотландците. Те от своя страна играеха по-предпазливо, разчитайки на епизодични контраатаки и логично първата част завърши 0:0.

Втората част отново започна с превъзходство за Милан, но пропуски направиха Одо и Гуркюф. Домакините изравниха играта, но до края на мача головите положения пред двете врати почти липсваха.

Гордън Страхан заложи на следните единайсет в мача: Боруц, Нейлър, О'Дий, МакМанъс, Уилсън, Накамура, Сно, Ленън, МакГийди, Милър, Венегоръф, Хеселинк. Стартовият състав на Милан и Карло Анчелоти: Калач, Малдини, Каладзе, Гатузо, Джилардино, Янкуловски, Гюркуф, Пирло, Кака, Амброзини, Одо.

Италианците остават фаворит за реванша на 7 март, който е на техния „Сан Сиро”.