Отборът на Порто разби БАТЕ Борисов с 6:0 в първи мач за двата тима от групите на Шампионската лига. Домакините не срещнаха никаква съпротива, като освен шестте гола, пропуснаха още куп възможности, с които можеха да доведат до двуцифрен резултат.

Головото шоу за домакините започна още в 5-ата минута, когато Брахими бе изведен отляво в наказателното поле и с мощен шут под гредата не остави никакви шансове на гостуващия вратар.

Отново Брахими развенча отбраната на БАТЕ в 32-ата минута, когато след отличен самостоятелен рейд през центъра на отбраната между трима защитници, стреля много технично в левия ъгъл на вратата.

Пет минути след второто попадение за домакините, Мартинес също записа името сред голмайсторите, преодолявайки вратаря Черник от няколко метра.

През втората част паднаха нови три гола във вратата на гостите. В 57-ата минута Брахими оформи своя хеттрик, след което бе заменен от своя старши треньор, за да обере овациите на пълните трибуни. Адриан и появилият се на терена Абубакар оформиха тежкото поражение за БАТЕ Борисов.

В другия мач от групата Атлетик Билбао и Шахтьор Донецк не успяха да излъчат победител, завършвайки при нулево равенство.