Отборът на Барселона направи немислимото, за да се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Каталунците победиха ПСЖ на своя „Камп Ноу“ с 6:1 и така преодоляха онази тежка загуба с 0:4 на „Парк де Пренс“. Така Барселона стори исторически обрат, невиждан до сега в турнира на богатите.

Униклано! 6:1 по скалата на Барса разруши ПСЖ

До 95-ата минута резултатът бе 5:1 в полза на тима, воден от Луис Енрике. Точно тогава падна един гол, който прати феновете на клуба в друго измерение. След центриране на Неймар, Серхи Роберто изскочи зад обраната на парижани и вкара топката в мрежата на френския шампион.

Това бе миг на лудост и необуздана емоция. Привържениците по трибуните на „Камп Ноу“ избухнаха, а тези на ПСЖ гледах слисани, невярващо.