Йънг Бойс записа драматична победа с 3:2 над Галатасарай в първия мач от финалната квалификация за Шампионската лига, който се игра на стадион "Стадион Ванкдорф". Този резултат оставя швейцарците с предимство преди реванша.

Йънг Бойс започна мача със стил, като поведе с 2:0 в първите 45 минути. Жоао Монтейро откри резултата в третата минута след отлично подаване от Фарук Угринич. В края на първото полувреме, Монтейро удвои преднината след пас от Сандро Ганвула. Галатасарай беше подложен на натиск, а играчите им получиха няколко жълти картона.

Гостите от Турция реагираха силно след почивката. Гьокхан Гювенч намали изоставането в 46-та минута, след което Мичи Батшуай изравни в 67-та минута. Йънг Бойс, обаче, не се отказа и възстанови аванса си чрез дузпа, изпълнена от Фарук Угринич в 87-та минута, след като Абдула Кутлу беше наказан за игра с ръка.