РБ Лайпциг победи с 2:1 Йънг Бойс в последен мач от груповата фаза на Шампионска лига за двата отбора.

Още в 6-та минута Бенямин Шешко получи страхотен пас от Форсберг и реализира. Последва преразглеждане с ВАР и се видя, че нападателят е бил във засада, което наложи попадението да бъде отменено.

След 20 минути игра Йънг Бойс спечелиха корнер. Последва центриране и хубав удар с глава на Ниас, но Гулачи успя да се намеси.

Все пак през втората част домакините откриха резултата в 51-та минута. Хенрикс намери Шешеко в наказателното поле. Словенецът пое топкта, финтира и с хубав удар не остави шансове за вратаря - 1:0.

Само две минути по-късно обаче паритетът бе възстановен. Гостите развиха страхотна контраатака и Ебрима Колей се оказа на точното място за да прати топката в мрежата.

И този резултат се задържа само три минути, защото Лайпциг отново поведе.

Кевин Кампл намери Емил Форсберг, който с първото докосване нагласи топката, а с второто я прати по диагонал в ъгъла на вратата.

До края гол за швейцарците бе отменен, а с пропуски се отличиха Симонс, Вернер и Монтеро.

От група Г напред продължават Манчестър Сити и Лайпциг. Йънг Бойс пък ще играе в Лига Европа, а Цървена звезда отпада.