Треньорът на Виляреал Унай Емери похвали своя отбор за силното представяне през първото полувреме, но съжали за кадровите проблеми в състава, които са натежали след почивката.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Виляреал поведе с 2:0 до почивката, но допусна обрат през втората част за 2:3 и отпадна на полуфиналите в Шампионска лига.

"Планът беше да контролираме топката и да притискаме Ливърпул в тяхната половина. Първата част се разви според най-оптимистичния сценарий - наваксахме пасива от първия мач и имахме шанс да отстраним съперника.

Без Данджума ни беше трудно, а и Жерард Морено се оплака от болки на полувремето. Искахме Морено да остане на терена колкото се може повече, но той не можеше да спринтира и с неговото излизане загубихме от мощта си", каза Емери.

"През второто полувреме нямахме отговор на наистина изключителната игра на Ливърпул. Не успяхме да направим последната крачка към финала, но сме на правилен път", добави треньорът на испанския тим.