Легендарният германски треньор Юрген Клоп се появи в необичайна роля по време на Зимните олимпийски игри Милано-Кортина 2026. Бившият мениджър на Ливърпул бе специален гост на мъжката щафета по биатлон, където дори получи честта да удари камбаната за последната обиколка.

В интервю за TNT Sports, Клоп направи любопитен паралел между футбола на най-високо ниво и зимните спортове, заявявайки, че психологическото натоварване е идентично.

Според Клоп, който в момента заема поста глобален директор на футбола в Ред Бул, психическата устойчивост на олимпийците е необятна, тъй като целият им труд се свежда до един-единствен ден на всеки четири години.

„Това, което правят тези атлети – да бъдат в пикова форма точно в конкретния ден след четири години чакане – е невероятно от психологическа гледна точка“, сподели той.

„Напълно еднакво е с Шампионска лига. Трябва постоянно да се справяш с неуспехите. Във футбола пропускаме чисти положения или допускаме лесни голове – това е точно като да пропуснеш мишената, но да трябва да продължиш напред. Трябва да продължиш да вярваш. Колкото по-голям е залогът, толкова по-голямо е напрежението“, коментира бившият наставник на Ливърпул.

Страстта на германеца към този спорт не е нова. Той е дългогодишен почитател на иконата Оле Ейнар Бьорндален, който е носител на 14 олимпийски медала, като за първи път изрази възхищението си към норвежеца в документален филм още през 2019 г.