Лерой Сане и Садио Мане бяха видени да се карат на терена по време на загубата на Байерн Мюнхен с 0:3 от Манчестър Сити в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига. Оттам само ескалира, според BILD. Говори се, че играчите са разделили двамата играчи след физическата свада, която произтича от разочарованието на Мане от това как са му говорили по време на мача.

От Байерн Мюнхен все още не са коментирали официално случая.

Твърди се, че причината за спора е сцената в 83-та минута, когато Сане не бе доволен от Мане, който не направи движение зад защитата на противника. Сане искаше сенегалецът да избяга и ядосано му го каза.

Това беше необичайно драматичен сезон за Байерн Мюнхен. Баварците наскоро уволниха Юлиан Нагелсман на фона на съобщения за недоволство от съблекалнята, като го замениха с Томас Тухел и бяха непостоянни във вътрешните състезания според техните стандарти, които сами зададоха през годините.