Отборът на ПАОК Солун отстрани португалския Бенфика от Шампионската лига, след като победи с 2:1 в мач от третия квалификационен кръг на турнира. И трите попадения паднаха през втората част, като в 63-ата новото попълнение на „орлите“ Ян Вертонген си отбеляза автогол, а в 75-ата минута Андриа Живкович удвои. В добавеното време на двубоя Рафа Силва върна едно попадение за гостите, но за повече нямаше време.

Срещата започна с натиск на гостите, като в 8-ата минута Харис Сеферович стреля,но неточно от добра поозиция.

В 26-ата минута Адел Таарабт отпарви чудесен изстрел, но и вратарят на ПАОК Живко Живкович показа класа и изби.

Четири минути след това Пици стреля директно от пряк свободен удар, но топката се отби от гредата.

След почивката нещата не се промениха – Бенфика нападаше, докато гърците се бранеха.

Вратарят на домакините Живкович отново трябваше да се намесва след удар на Евертон.

В 63-ата минута обаче ПАОК изненадващо поведоха. Домакините организира първата си опасна атака, при която Чуба Акпом проби по левия фланг и центрира по тревата към Яноулис, който отклони топката в далечния ъгъл - 1:0.

Жорже Жезус пусна в игра Винисиус и рекордната покупка в историята на Бенфика - 19-годишния уругваец Дарвин Нунес.

Това обаче не помогна, а гърците стигнаха и до второ попадение четвърт час преди края. Андрия Живкович напредна и с плътен изстрел от границата на наказателното поле отбеляза.

Само четири минути след това домакините можеха да отбележат и трети гол, но удар на Христос Цолис премина много близо до целта. В ответната атака гостите можеха да се върната в мача, но вратарят Живкович спря Алекс Грималдо.

Португалците все пак стигнаха до попадение в четвъртата минута на добавеното време чрез Рафа Силва, но за повече нямаше време.

Така аз място в груповата фаза на Шампионската лига ПАОК ще спори с руския Краснодар, като сблъсъкът ще се играе в два мача.

ПАОК – БЕНФИКА 2:1

1:0 Ян Вертонген (автогол) 63’

2:0 Андриа Живкович 75’

2:1 Рафа Силва 90+4’

Стартови състави на двата отбора:

ПАОК (3-4-1-2): 88. Живко Живкович – 4. Сверир Инги Ингасон, 5. Фернандо Варела, 49. Йоанис Михайлидис – 15. Хосе Анхел Креспо, 22. Штефан Шваб, 7. Омар Ел Кадури, 23. Димитриос Яноулис – 10. Димитрис Пелкас (к) – 47. Чуба Акпом, 11. Христос Цолис

Старши треньор: Абел Ферейра

БЕНФИКА (4-2-3-1): 99. Одисеас Влашодимос – 3. Алехандро Грималдо, 5. Ян Вертонген, 6. Рубен Диас, 34. Андре Алмейда – 49. Адел Таарабт, 28. Юлиан Вайгъл – 7. Евертон, 38. Педриньо, 21. Пици – 14. Харис Сеферович

Старши треньор: Жорже Жезус