Интер едва се докопа до точка в гостуването на Реал Сосиедад. Баските и „нерадзурите“ завършиха при резултат 1:1 в двубой, от който испанският тим може много да съжалява, че не си тръгва с пълен актив. Иберийците нацелиха на три пъти гредите зад Ян Зомер, докато италианският колос изигра много, много слаб двубой за стандартите си и особено на фона на разгрома с 5:1 над Милан в „Дерби дела Мадонина“.

Двубоят далеч не започна добре за Интер и още в 3-ата минута „нерадзурите“ можеше да изостават, ако ударът на Баренечеа не бе спрял в гредата.

Само две минути по-късно баските поведоха с гол на Браис Мендес, отнел топката преди това на Алесандро Бастони.

В следващите минути Интер продължи да е пасивен, като първият удар на италианския колос дойде в 18-ата минута. Арнаутович опита да вкара с глава след центриране на Дъмфрис, но малко не му стигна.

10-15 минути след това почти нямаше положение, но преди почивката Льо Норман едва не удвои, след като стреля опасно с глава при едно много хубаво центриране на Таке Кубо. Оярсабъл пък също имаше възможност на свой ред, целейки за втори път една от гредите зад Ян Зомер.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

Второто полувреме започна със спасяване на Зомер при удар от фал на голмайстора Мендес. При последвалия ъглов удар Оярсабал стреля с глава, но Зомер се намеси отново.

Около 25 минути преди края дойде и най-полемичната ситуация. Майкъл Оливър изгони Николо Барела, решавайки, че италианецът е настъпил умишлено Мендес, докато голмайсторът е на земята. ВАР обаче даде сигнал на британеца, че е сбъркал и Оливър отмени решението си.

Четири минути по-късно Мерино можеше да даде по-комфортен аванс на своите, но за трети път гредата помогна на италианците.

Десетина минути преди края на мача влезлият от пейката Маркъс Тюрам прати топката в мрежата на Сосиедад, но голът му не беше зачетен заради засада.

87-ата бе щастливата минута за Интер. Тогава нападателят на „Змията“ Лаутаро Мартинес направи 1:1, засичайки подаване на Давиде Фратези в наказателното поле.