Отборът на Реал Мадрид взе ценен аванс след победа с 1:0 при гостуването на Аталанта в пореден осминафинален мач от елиминациите в Шампионската Лига. Домакините останаха рано-рано в срещата с 10 души след директен червен картон на Ремо Фройлер. До края на мача гостите доминираха териториално и въпреки малкото шансове за гол, все пак стигнаха до важен успех в 86-та минута след попадение на Ферлан Менди.

24 снимки

Двата тима започнаха с размяна на периоди на притежание, но в първите 15 минути предпазливостта вземаше връх, след като нито един от отборите не успя да отправи удар към противниковата врата.

На фона на предпазливия старт обаче в 18-та минута мачът се обърна напълно в полза на гостите, след като Ремо Фройлер извърши фаул срещу Ферлан Менди и след като беше последен в отбраната получи директен червен картон рано-рано в мача.

В следващите минути мадридчануи обаче не успяваха да използват предимството си, като Аталанта стоеше много добре на терена и не допускаше положения пред своята врата.

В добавеното време на първата част Каземиро пробва рефлексите на Голини, но стражът се справи на ниво. Три минути след рестарта Лука Модрич навлезе в наказателното поле и стреля, но не улучи целта. В 57-та минута и Тони Кроос опита шут от дистанция, който обаче не беше близко до целта.

В 72-та минута Марко Асенсио опита късмета си от пряк свободен удар, но Пиерлуиджи Голини се справи без проблеми. Последваха удари на Кроос и Модрич отдалеч, които обаче се оказаха доста над вратата на Аталанта.

В 86-та минута все пак момчетата на Зинедин Зидан стигнаха до безценен гол, след като удар на Ферлан Менди от 20-на метра изненада Голини за 1:0. Реваншът ще се играе след две седмици в Испания.

Аталанта - Реал Мадрид 0:1

0:1 - Ферлан Менди (86)

Ето и съставите на двата отбора:

Аталанта: Голини, Джимшити, Толой, Ромеро, Мееле, Де Роон, Фройлер, Госенс, Песина, Запата, Муриел;

Реал Мадрид: Куртоа, Менди, Начо, Варан, Васкес, Каземиро, Кроос, Модрич, Иско, Винисиус, Асенсио;