Абсолютният дебютант в Шампионска лига Унион Берлин едва не изтръгна бойко равенство срещу Реал Мадрид. Испанският тим надви германския новак в Турнира на богатите с 1:0 с късен гол на Джуд Белингам.

През 90-те минути Реал бе по-активният тим и имаше повече ситуации за гол, но с няколко пропуска се отличи Хоселу, а мерникът изневери още на Лука Модрич и Родриго. Мадридският колос удари и две греди - едната бе дело на Родриго, а другата бе след шут на Хоселу, отразен от Фредерик Рьонов.

В другия двубой от тази група C италианският шампион Наполи гостува на Брага в Португалия.

Gulliver/GettyImages
39 снимки

Германският тим започна активно и в 3-ата минута удар на Кевин Беренс бе блокиран от Антонио Рюдигер. В ответната атака Хоселу стреля с глава, но Рьонов се намеси.

В 6-ата минута испанецът имаше доста по-чист шанс, стреляйки отново с глава, но в аут.

Следващите минути бяха по-тихи, докато в средата на частта Алаба не шутира опасно от пряк свободен удар. Мерникът обаче изневери на австриеца и топката мина над напречната греда.

120 секунди по-късно Хоселу опропасти и трети шанс с глава, засичайки на първа греда центриране на Модрич от корнер.

С началото на втората част Унион създаде положение за гол. Беренс получи шанс да стреля - изстрелът му се оплете във външната част на мрежата.

Веднага след това обаче последва вихрушка пред вратата на германците. Първо Родриго се освободи от Лейте и стреля силно в центъра на вратата, ала уцели Рьонов в областта на гърдите. Секунди по-късно Родриго опита акробатично изпълнение, което спря в гредата. Две минути трябваха на "белите" за следващия им шанс, при който Бонучи изби от голлинията след спасяване на Рьонов.

След изминаването на час игра гредата отново помогна на Рьонов. Старжът изби поредния удар с глава на Хоселу в десния си стълб.

Хоселу свали топката за Модрич, който шутира от границата на наказателното поле в 69-ата минута, но Рьонов отново демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

В 78-ата минута футболистите на Реал Мадрид имаха претенции за дузпа, когато след удар на Хоселу топката срещна ръката на футболист на Унион. Ситуацията бе прегледена и с VAR, но решението на съдията на терен остана.

Дълбоко в продължението Тони Кроос изпълни късо ъглов удар и подаде към Федерико Валверде, който шутира от границата на наказателното поле, а топката рикошира в Алекс Крал. След рикошета Джуд Белингам бе на правилното място и прати кълбото в опразнената врата на германския тим за 1:0.

FT / Реал Мадрид - Унион Берлин 1:0

1:0 Джуд Белингам 90+3`

Реал Мадрид: 25. Кепа Арисабалага, 6. Начо Фернандес, 4. Дейвид Алаба, 22. Антонио Рюдигер, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 12. Едуардо Камавинга, 10. Лука Модрич, 5. Джуд Белингам, 11. Родриго, 14. Хоселу

Треньор: Карло Анчелоти

Унион Берлин: 1. Фредерик Рьонов, 33. Леонардо Бонучи, 5. Данило Доеки, 4. Диого Лейте, 11. Йосип Юранович, 29. Люка Тосар, 33. Алекс Крал, 20. Айса Лайдуни, 6. Робин Госенс, 27. Шералдо Бекер, 17. Кевин Беренс

Треньор: Урс Фишер