Реал Мадрид победи с 3:1 Аталанта като домакин в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 4:1 се класира към следващата фаза.

Попаденията за „лос бланкос“ бяха дело на Карим Бензема, Серхио Рамос и Марко Асенсио. За бергамаските се разписа Луис Муриел.

По този начин „кралския клуб“ отново е сред най-добрите 8 в най-престижния европейски клубен турнир, след като при предишните две издания отпадаше на сегашното стъпало съответно от Аякс и Манчестър Сити.

Темпото и играта бяха далеч от зрелищни, но тактиката на „белия балет“ сработи и възпитаниците на Зинедин Зидан остава да чакат жребия за ¼-финалите.

Gulliver/Getty Images
20 снимки

В третата минута Робин Госенс засече центриране от левия фланг, но то бе твърде слабо и Куртоа улови.

10 минути по-късно Муриел пусна къс пас към Пашалич в наказателното поле, но Рамос го изпревари и изчисти в корнер. След неговото изпълнение обаче не се стигна до нищо опасно за "лос бланкос".

В 16-ата минута след разбъркване в пеналтерията при ъглов удар Джимсити изстреля силно топката, но тя мина над напречната греда.

В 34-ата минута груба грешка на Спортиело при изнасянето на топката позволи на Модрич да я пресече, нахлуе в наказателното поле отдясно и да продължи пътя ѝ към центъра, където непокрития Бензема без да се забавя откри резултата с плътен шут в десния ъгъл.

В 43-ата минута Малиновски си освободи пространство да стреля с левия крак от около 25 метра, но мерникът му изневери.

7 минути след това Сапата пробва да изведе Госенс с пета в пеналтерията, но не бе акурантен и Куртоа хвана топката.

В 52-ата минута Винисиус се изстреля на контраатака по крилото от центъра, напредна по изумителен начин навътре и влезе в наказателното поле между трима защитници, но изстрелът му мина на сантиметри от лявата греда.

В 58-ата минута отново бразилецът бе в центъра на събитията. Той се откъсна през централната зона, дриблира над 20 метра, но бе спрян непозволено от Толой в наказателното поле момент преди да стреля. Съдията посочи бялата точка, а Серхио Рамос с безапелационнно изпълнение в десния ъгъл покачи на 2:0.

В 63-ата минута Месина опита диагонален шут от около 10 метра, ала той профуча в аут.

4 минути по-късно Сапата овладя с гръб, обърна се и мигновено пробва късмета си, но Куртоа парира с десния крак.

В ответната атака домакините можеха на направят резултата класически, но Спортиело спаси изстрел на Бензема с глава, а при добавката голмайсторът удари дясната греда.

В 76-ата минута Сапата можеше да намали, но Тибо Куртоа го сюрпризира по фамозен начин с крак.

В 83-ата минута Луис Муриел върна италианците в резултата след прекрасен пряк свободен удар, преодолявайки стената за 2:1.

С първото си докосване в мача Марко Асенсио възстанови преднината от два гола разлика, благодарение на прекрасен рейд от Васкес, който намери непокрития му съотборник в наказателното и той прониза Спортиело с камшичен удар в десния ъгъл.