ПСВ Айндховен съвсем заслужено продължава в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като постигна втора победа над турския гранд Галатасарай. Изходът от дуела бе ясен още след първия мач в Нидерландия, който домакините спечелиха с 5:1.

Днес „филипсите” записаха нов успех, този път с далеч по-скромното 2:1 насред Истанбул.

Ноне Мадуеке откри за гостите след груба грешка на Муслера през първото полувреме, а в началото на втората част Марко ван Хинкел удови след асистенция на Марио Гьотце.

Оливие Боскали от тима на гостите си изкара бързи два жълти картона и близо четвърт час преди края на срещата трябваше да поеме към съблекалните. С числено намален състав, ПСВ допусна попадение, което обаче бе без особено значение. Мбайе диане се разписа в 84-ата минута за крайното 2:1 в полза на ПСВ.

В следващия кръг нидерландският тим ще се изправи срещу датския МИдтиланд, който отстрани шотландския гранд Селтик.