ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд оставиха развръзката за реванша, след като двата тима завършиха при резултат 1:1 в  първа осминафинална среща от елиминационната фаза на Шампионска лига.

Вестфалци откриха резултата в 24-ата минута чрез Дониел Мален, който порази целта с хубав удар. Десет минути след почивката обаче беше отсъдена спорна дузпа за домакините, която Люк де Йонг конвертира в попадение.

Следващата среща между двата тима е на 13-и март, когато домакин на зрелището ще е "Сигнал Идуна Парк".

Gulliver/GettyImages
28 снимки

"Жълто-черните" започнаха много уверено срещата със солиден контрол над топката. Домакините пък се бяха дръпнали в своята половина и умело се бранеха от опасни атаки.

След малко повече от 10 минути Ървинг Лозано направи опасно центриране, но Кобел внимаваше и улови топката, въпреки че беше натиснат от Люк де Йонг.

Пет минути по-късно Дониел Мален стреля по земя, но Валтер Бенитес. Само минута по-късно ПСВ имаше нов шанс, когато Тилман бе оставен сам на границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 24-ата минута топката беше отнета в половината на домакините. Последва подаване за Никлас Фюлкруг, който свали топката за Марсел Забицер. Атаката продължи към Дониел Мален, който нахлу мощно в наказателното поле и въпреки присъствието на няколко противникови футболисти, стреля силно и изненада Бенитес - 1:0.

ПСВ опита да възстанови паритета още преди почивката. В 37-ата минута Лозано пусна хубав пас към Исмаел Сайбари, който центрира. На далечната греда Йоан Бакайоко отправи удар, но не намери очертанията на вратата.

ПСВ продължи и през втората част да търси изравняване на резултата и в 54-ата минута Матс Хумелс повали Малик Тилман в наказателното поле, след което бе отсъдена дузпа.

Претенциите на немския тим обаче бяха много сериозни, защото бранителят стигна пръв до топката, като след това имаше лек контакт с футболиста на домакините. Това обаче не промени решението и зад топката застана Люк де Йонг, който безпроблемно реализира.

Вестфалци натиснаха след изравняванеето, но допуснаха грешка, която можеше да се окаже фатална. Малко след изтичането на един час игра Сайбари остана непокрит на страхотна позиция, но стреля над вратата Майер.

Борусия получи още една добра възможност в 72-ата минута, когато Мариус Волф отклони с пета подаване от пряк свободен удар, но прати топката премина до гредата.

Девет минути преди края на редовното време удар на Сержиньо Дест Финтира Юлиен Риерсон, но също не намери очертанията.

FT ПСВ - Борусия Дортмунд 1:1

0:1 Дониел Мален 24'

1:1 Люк де Йонг (дузпа) 56'

Стартови съсатви:

ПСВ: 1. Бенитес, 3. Тезе, 22. Шоутен, 18. Боскагли, 8. Дест, 10. Тилман, 23. Веерман, 34. Саибари, 11. Бакайоко, 9. Де Йонг (К), 27. Лозано

Наставник: Петър Бош

Борусия Д: 1. Кобел, 22. Маатсен, 4. Шлотербек, 15. Хумелс, 26. Риерсон, 23. Джан (К), 20. Сабитцер, 21. Мален, 11. Ройс, 10. Санчо, 14. Фюлкруг

Наставник: Един Терзич