Порто победи Арсенал с 1:0 в първи мач от осминафиналната фаза на Шампионската лига. Единственото попадение бе дело на Галено дълбоко в добавеното време на срещата. Двата отбора не предложиха много положения, като "артилеристите" се задоволиха с владеене на топката и почти не създадоха опасности пред противниковата врата. Реваншът е на 12-и март, като Арсенал ще се надява на коренна промяна, ако иска да продължи напред в турнира.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

В първите 15 минути нямаше сериозни опасности пред някоя от двете врати, като Арсенал владееше много топката и търсеше празни пространства в противниковата отбрана. В 17-а минута Деклан Райс изпълни пряк свободен удар, но той попадна право в ръцете на вратаря, а имаше и фал в атака.

Малко след това Галено пропиля чиста възможност. Той изстреля топката от упор, но тя разтресе лявата греда.

Второто полувреме бе с малка динамичност, като отново Арсенал владееше топката, но до 70-а минута имаше само по един удар за двата отбора през втората част.

Двубоят продължи в същия тон, като двата отбора не искаха да рискуват. В четвъртата минута на добавеното време се случи голямата драма. Галено овладя топката и опита страхотен удар извън наказателното поле, който направи феноменална парабола и влетя във вратата на Рая, който нямаше как да реагира - 1:0 за Порто.

Това бе и всичко в двубоя, а португалският тим взе аванс преди реванша след страхотното изпълнение на Галено.

Стартови състави:

Порто: 99. Диего Коста, 18. Вендел, 31. Отавио, 3. Пепе, 23. Жоао Марио, 16. Николас Гонзалес, 22. Алан Варела, 11. Пепе, 10. Франсиско Консейсао, 13. Галено, 30. Еванилсон

Арсенал: 22. Давид Рая, 15. Якуб Кивиор, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 41. Деклан Райс, 8. Мартин Йодегор, 29. Кай Хаверц, 7. Букайо Сака, 11. Габриел Мартинели, 19. Леандро Тросар