Нападателят на Реал Мадрид Кристиано Роналдо записа ново постижение за историята в първия осминафинал за Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен, пишат медиите в Испания.

Португалецът се разписа от дузпа в 45-ата минута на срещата на „Сантиаго Бернабеу“ и така донесе равенството (1:1). Това попадение бе записано под номер 100 за петкратния носител на „Златната топка“ с екипа на Кралския клуб в турнира на богатите. В заключителните минути на двубоя в испанската столица Роналдо наниза и втори гол, донасяйки пълния обрат - 2:1.

Статистиката сочи, че CR7 има общо 116 попадения в най-престижната клубна надпревара на Стария континент. От тях 15 е отбелязал, докато бе част от състава на Манчестър Юнайтед. 101 наброяват головете на португалеца с фланелката на „лос бланкос“.

Припомняме, че Роналдо се присъедини към „белия балет“ през 2009 година.

Срещата между Реал Мадрид и ПСЖ завърши с успех за действащия европейски клубен шампион с 3:1. Третият гол в полза на състава, воден от Зинедин Зидан бе дело на Марсело.