Европейският клубен шампион Реал Мадрид разби с 5:1 шотландския шампион Селтик в двубой от шести кръг на груповата фаза в Шампионска лига. „Белия балет“ си гарантира спечелването на групата с този разгром, събирайки 13 точки – 1 пред РБ Лайпциг. „Детелините“ пък остават само с 2.

Предвид това, че Рейнджърс напусна групата си с Наполи, Ливърпул и Аякс с голова разлика 2:22, тазгодишното представяне в Турнира на богатите може да се определи като катастрофално.

Лука Модрич откри от дузпа, а Родриго удвои още до 20-ата минута от нов наказателен удар. Юранович пък изпусна такъв за "зелено-белите". Марко Асенсио направи 3:0 в началото на втората част, а Винисиус вкара четвъртия гол за „кралете“. „Лос меренгес“ отбелязаха и пети гол чрез Федерико Валверде в 71-ата минута, а почетният гол за „детелините“ бе дело на Жота от фал.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

След само шест минути игра Реал поведе в резултата. Валверде стреля, а Йенц спря удара му с ръка, след което "лос бланкос" получиха 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Лука Модрич, който преодоля без проблеми Джо Харт.

Винисиус можеше набързо да удвои, но изстрелът му от опасна близост бе блокиран.

"Кралския клуб" организира пореднаат си опасна атака в 18-ата минута. На върха на офанзивата се оказа Винисиус, който от няколко метра намери тялото на Харт.

Топката обаче се озова пак у играч на Реал - Ферлан Менди, който стреля и за втори път в двубоя испанците получиха дузпа. Този път Стефани Фрапар имаше нужда от ВАР, за да потвъри наказателния удар, от който Родриго удвои резултата на "Бернабеу".

Винисиус се отчете и с втори пропуск - този път получи топката около точката за изпълнение на дузпа, но на полупразна врата опита да я вкара с повече сила и в крайна сметка не нацели вратата.

Десетина минути преди края на полувремето и "детелините" получиха дузпа чрез Абада, но най-добрият вратар в света Тибо Куртоа отрази удара от бялата точка на Юранович.

В началото на втората част европейският клубен шампион стигна до трети гол. В 51-ата минута Асенсио се разписа от воле след хубава асистенция на Карвахал от аутлинията.

Четвърт час след началото на полувремето пък Винисиус най-накрая намери мрежата, довкарвайки топката във вратата на шотландците след удар на Кроос.

Точно 10 минути пък трябваха за следващото попадение - Феде Валверде с красив удар от около 23-24 метра намери далечния ъгъл на Харт.

Шест минути преди края на редовното време португалското крило Жота вкара страхотен гол от фал, за който именно той бе препънат. Техничарят прехвърли стената, построена от Куртоа и въпреки реакцията си, белгиецът нямаше шанс да парира удара.

FT / Реал Мадрид - Селтик 5:1

1:0 Лука Модрич 6`( д)

2:0 Родриго 21` (д)

3:0 Марко Асенсио 51`

4:0 Винисиус Жуниор 61`

5:0 Федерико Валверде 71`

5:1 Жота 84`

Реал Мадрид: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Едер Милитао, Дейвид Алаба, Ферлан Менди, Лука Модрич, Тони Кроос, Феде Валверде, Марко Асенсио, Родриго, Винисиус

Наставник: Карло Анчелоти

Селтик: Джо Харт, Йосип Юранович, Карл Старфелт, Мориц Йенц, Грег Тейлър, Рио Хатате, Аарън Мой, Дайзен Маеда, Мат О`Райли, Лиел Абада, Киого Фурухаши