Виляреал и Ювентус завършиха наравно 1:1 в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Душан Влахович направи запомнящ се дебют в турнира, след като откри резултата на „Ла Серамика” от съблекалнята. В 66-ата минута Даниел Парехо се възползва от грешка в отбраната на гостите и изравни резултата.

Двата тима изиграха равностоен двубой, в който имаха по още няколко добри възможности за попадение. Влахович пропусна на два пъти да се разпише поне още веднъж, като с пропуск се отличи и звездата на „жълтата подводница” Арно Данжума.

Gulliver/GettyImages
32 снимки

Двубоят започна с гол от съблекалните на дебютиращия в Шампионската лига Душан Влахович. Сърбинът получи извеждащ пас от Локатели, овладя топката на гърди и с удар в далечния ъгъл матира Херонимо Рули за 0:1.

В 13-ата минута Виляреал беше близо до изравнителен гол. Морено и Педраса комбинираха отляво, като последният нахлу в наказателното поле и намери Ло Селсо. Аржентинецът отправи удар от трудна позиция, като топката срещна горната греда. Три минути по-късно домакините отново можеше да се разпишат. Капу проби през центъра и подаде към Чуквуезе отдясно. Нигериецът навлезе в наказателното поле и пусна към Данжума, който отправи удар с пета, но Шчесни успя да демонстрира добър рефлекс и спаси.

В 20-ата минута Фойт опита удар от далечна дистанция, който не се получи и топката мина покрай вратата. Пет минути по-късно Влахович овладя топката в наказателното поле след пас на Де Шилио, след което подаде към Локатели. Халфът отправи удар от около 12 метра, но неточно. В 33-ата минута "бианконерите' организираха добра атака, при която МакКени намери Мората в наказателното поле, но ударът на нападателя мина високо над вратата.

Виляреал Ювентус

източник: Sofascore

Втората част започна с добра възможност пред Юве. Маккени проби през центъра и намери Мората, който опита удар от воле, но покрай вратата. В 57-ата минута Морено завърши добра атака на домакините, но от средна дистанция не успя да затрудни Шчесни. След час игра Парехо не намери очертанията на вратата от около 25 метра.

"Жълтата подводница" изравни в 66-ата минута. Защитата на "старата госпожа" "заспа" и остави абсолютно непокрит Дани Парехо. Халфът бе намерен с чудесен пас от Етиен Капу и останал сам срещу Шчесни нямаше как да сбърка за 1:1.

В 84-ата минута пред Душан Влахович се откри добра възможност за ново попадение. Сърбинът получи топката в наказателното поле от Мората, обърна се и отправи коварен удар в очертанията на вратата, но Рули успя да се справи.

Реваншът в Торино е на 16 март.

Виляреал - Ювентус 1:1

0:1 Душан Влахович (1)

1:1 Дани Парехо (66)

Виляреал: 13. Рули, 3. Раул Албиол, 4. Пау Торес, 5. Парехо, 6. Капу, 8. Фойт, 11. Чуквуезе (90 - 21. Пино), 15. Данжума (90 - 16. Диа), 17. Ло Селсо, 18. А. Морено (78 - 14. Тригерос), 24. Педраса (78 - 12. Еступинан)

Ювентус: 1. Шчесни, 2. Де Шилио (87 - 17. Пелегрини), 4. Де Лихт, 6. Данило, 7. Влахович, 9. Мората, 11. Куадрадо, 13. Алекс Сандро (46 - 19. Бонучи), 14. Маккени (81 - 28. Закария), 25. Рабио, 27. Локатели (71 - 5. Артур)