Отборът на Тотнъм разби Олимпиакос с 4:2 в мач от група В на Шампионска лига. Резултатът бе открит в 6-ата минута и бе дело на Юсеф Ел Араби, а в 19-ата Рубен Семедо удвои аванса на гърците. В добавеното време на първата част обаче Деле Али върна едно попадение за "шпорите", след като се възползва от грешка в гръцката защита. В началото на втората част Хари Кейн изравни за 2:2, а в 73-ата минута Серж Орие оформи пълния обрат. Само 4 минути след това Хари Кейн отбеляза втория си гол в срещата и направи резултата 4:2.

Повторният дебют на Моу в ШЛ започна ударно, но за гостите, които стъписаха "шпорите" още в 6-ата минута. Юсеф Ел Араби изведе своя отбор напред в резултата, след като овладя топката след рикошет и отправи нисък удар от границата на наказателното поле, който попадна в долния ляв ъгъл на Пауло Гасанига, който не успя да предотврати попадението.

Тотнъм Олимпиакос

източник: Getty Images

В 13-ата минута Хьон-Мин Сон си освободи пространство около точката на дузпата и засече топката от свободния удар. Точният му изстрел с глава обаче не завърши във вътрешната страна на дясната греда, защото Жозе Са направи добро спасяване и осуети опита му.

В 19-ата Рубен Семедо направи аванса на гърците още по-изразителен, след като получи убийствено подаване, което го изведе сам срещу вратаря, и хладнокръвно прати топката в мрежата на Гасанига.

В 32-ата минута Ясин Мерия пропусна страхотен шанс да отбележи великолепен шедьовър. Футболистът на Олимпиакос реши да отправи далечен удар и въпреки че контактът му с топката беше много добър, тя премина на сантиметри от лявата греда.

В края на първата част Хари Кейн изпълни превъзходно свободен удар от средно разстояние, но опитът му премина малко над напречната греда.

В добавените минути ужасна грешка на гръцката защита доведе до попадение за "шпорите". Деле Али се възползва от това, че играч на Олимпиакос загуби топката и я промуши в мрежата, правейки резултата 1:2.

Getty Images
43 снимки

Втората част започна перфектно за "шпорите", които възстановиха равенството в срещата. В 50-ата минута Хари Кейн отбеляза за 2:2, след като овладя добро подаване от Лукас Моура, което позволи на нападателя да завърши с прецизен удар във вътрешната страна на дясната греда.

В 70-ата минута Кристиан Ериксен изпълни свободен удар от около 17, но ударът му профуча точно до дясната греда.

Малко по-късно Серж Орие направи пълния обрат в срещата факт. Футболистът демонстрира хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки от движение в долния ляв ъгъл.

В 77-ата минута Хари Кейн удвои преднината на лондончани. Кристиан Ериксен изпълни свободен удар, от който изпрати топката към Кейн, който успя да се отскубне от пазача си, за да нанесе брилянтен удар с глава, попаднал в мрежата на Са.

До края на срещата липсваха интересни ситуации пред някоя от двете врати и резултатът се запази.

Така "шпорите" затвърдиха втората си позиция в група В и 10-те точки, които събраха до момента, са напълно достатъчни за класиране напред. Олимпиакос, от своя страна, остава на дъното с една-единствена точка и очаква чудото срещу Байерн Мюнхен в следващия двубой.

Развитието в останалите срещи от вечерта можете да следите ТУК!

Съставите на двата отбора:

Тотнъм:  Пауло Гасанига, Серж Орие, Тоби Алдервейрелд, Дейвинсън Санчес,  Дани Роуз, Ерик Дайър, Хари Уинкс, Лукас Моура, Деле Али, Хюн Мин Сон, Хари Кейн (к)

Наставник: Жозе Моуриньо

Олимпиакос: Жосе Са, Константинос Цимикас, Ясин Мерия, Рубен Семедо, Омар Елабделауи (к), Андреас Бушалакис, Гилерме, Меди Камара, Йоргос Мазурас, Юсеф Ел Араби, Даниел Поденс

Наставник: Педро Мартинс