Реал Мадрид победи с 4:2 Наполи в среща от петия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Джовани Симеоне изведе гостите напред в 10-ата минута, а 60 секунди по-късно Родриго изравни. Джуд Белингам направи пълен обрат в 22-ата минута. Замба Ангиса обаче изравни две минути след почивката. Резервата Нико Пас даде аванс на "лос бланкос" с първия си гол за Реал в 84-ата минута. Хоселу оформи крайното 4:2 в добавеното време след чудесна асистенция на Белингам.

Двубоят се превърна в истински празник за футбола, а Реал Мадрид си гарантира първото място в групата кръг преди края, събирайки максималните 15 точки. Наполи е на втората позиция със 7, на 3 пред третия Брага. Унион Берлин е последен с 2 точки.

Gulliver/GettyImages
33 снимки

Още във втората минута Дани Себайос намери Родриго, който стреля от около 15 метра, но право в ръцете на Алекс Мерет.

Изненадващо Наполи поведе с първия се точен удар в 10-ата минута. Хвича Кварацхелия центрира към Джовани Ди Лоренцо, който свали към Джовани Симеоне, а той от близка дистанция откри. Топката премина голлинията  въпреки намесата на Лунин - 0:1.

Гостите още се радваха, когато "лос бланкос" нанесе своя удар. Бърза атака след изпълнението на центъра бе продължена от Браим Диас наляво към Родриго. Бразилецът нахлу навътре и с перфектен шут в горния ляв ъгъл матира Мерет - 1:1.

Голеадата продължи и в 22-ата минута Дейвид Алаба прехвърли отбраната на Наполи, за да сложи топката на главата на Джуд Белингам, който не сгреши - 2:1.

В 24-ата минута Наполи можеше да изравни, но бе спрян от Лунин. Хвича Кварацхелия намери Джовани Симеоне на границата на наказателното поле, след което аржентинецът се обърна, навлезе навътре и шутира под гредата, но Андрий Лунин изби. Две минути преди почивката Белингам притесни домакините, след като стъпи накриво и обърна глезена. Наложи се медицинският щаб да влиза на терена и след оказаната му помощ англичанинът продължи да играе. В добавеното време на първата част Антонио Рюдигер пък с ключова намеса не позволи топката да стигне до Джовани, който беше във вратарското поле.

Още за старта на второто полувреме в игра за Наполи се появи голмайсторът Виктор Осимен на мястото на Джовани Симеоне. Феновете на Реал пък си отдъхнаха, след като Белингам се появи на терена и след почивката, което означава, че травмата му не е сериозна.

Влизането на Осимен донесе позитивен резултат още в 47-ата минута, въпреки че нигериецът не участваше в попадението. Джовани Ди Лоренцо пусна надясно в наказателното поле към Андре-Франк Замбо Ангига, който шутира по диагонала. Топката рикошира в Дани Себайос и се върна в камерунеца, който този път не сгреши - 2:2.

Осимен успя да вкара топката във вратата на Реал в 68-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Антонио Рюдигер пък накара Алекс Мерет да показва класа в 76-ата минута, след като нанесе майсторски удар с глава. Три минути по-късно Белингам се откъсна и шутира към далечния ъгъл, но Мерет изби. Топката отиде към Хоселу, който с глава направи по-трудното - прати я в аут.

В 84-ата минута натискът на Реал Мадрид даде резултат, след като 19-годишният юноша на "кралете" Нико Пас реализира дебютния си гол с бялата фланелка. Младият аржентинец проби през центъра, освободи се от Йенс Каюсте и нанесе силен удар от далечна дистанция, при който Алекс Мерет не се намеси добре - 3:2.

В петата минута от добавеното време Хоселу най-сетне се реваншира за пропуските си след влизането си в игра.  Джуд Белингам получи на левия фланг и с външен фалц намери Хоселу на далечната греда. Този път испанецът не пропусна и със силен шут сложи точка на головото шоу - 4:2.

FT  |  РЕАЛ МАДРИД - НАПОЛИ 4:2

0:1 Джовани Симеоне (10)
1:1 Родриго (11)
2:1 Джуд Белингам (22)
2:2 Замбо Ангиса (47)
3:2 Нико Пас (84)
4:2 Хоселу (90+5)