Манчестър Сити победи с 3:0 Олимпиакос в мач от Група С в Шампионската лига. „Гражданите“ отбелязаха едно попадение през първото полувреме чрез Феран Торес, а в заключителните минути на двубоя Габриел Жесус и Жоао Кансело оформиха крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Домакините от самото начало установиха контрол. В 12-ата минута се случи логично и възпитаниците на Пеп Гуардиола откриха резултата. Кевин де Бройне изведе Феран Торес в наказателното поле. Испанецът овладя и стреля през краката на Хосе Са за 1:0.

Въпреки териториалния превес, Манчестър Сити реализира второ попадение чак в 81-ата минута. Кевин де Бройне се отличи с втора асистенция, подавайки на Габриел Жесус. Бразилецът напредна в наказателното поле и с плътен изстрел в горния ляв ъгъл удвои преднината на „гражданите“.

Крайният резултат бе оформен в 90-ата минута, когато Жоао Кансело получи около дъгата на наказателното поле и с изстрел в долния десен ъгъл реализира третото попадение в двубоя.