Манчестър Сити победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 във втори мач осминафиналната фаза на Шампионска лига и с общ резултат 4:0 "гражданите" продължават напред в най-престижния европейски клубен турнир. Символичните домакини на "Пушкаш Арена" контролираха двубоя през цялото време и не позволиха на своя противник да покаже дори частица от своята игра. Само за 18 минути англичаните реализираха две безответни попадения, дело на Кевин Де Бройне и Илкай Гюндоган, с което изцяло отказаха Борусия от това да преследва класиране напред.

Gulliver/Getty Images
27 снимки

От лагера на германците приеха двубоя с добро настроение, като още преди началото на сблъсъка публикуваха титулярния списък на противника и го нарекоха "Манчестър "Дори нямаме нужда от нападатели" Сити", тъй като "гражданите" излязоха без нито един чист нападател.

Очаквано, Сити пое инициативата от самото начало и още в седмата минута стигна до възможност за откриване на резултата. Фил Фоудън получи прецизен пас от Жоао Кансело, но ударът на младока бе отразен от Ян Зомер. Само пет минути по-късно Кевин Де Бройне изведе "гражданите" напред със съвършен изстрел.

В 18-ата минута авансът на Сити бе удвоен, след като Фил Фоудън открадна топката и с идеален пас изведе Илкай Гюндоган на перфектна позиция, от която германецът не сбърка.

След половин час игра дойде и първият точен удар за символичните гости. Тюрам стреля, но опитът му бе твърде лесен за Едерсон. В края на първата част германците се разиграха, което доведе до нов изстрел на Тюрам, който обаче мина на сантиметри от вратата на съперника.

И макар всичко да изглеждаше решено, момчетата на Пеп стартираха втората част още по-гладни за нови попадения. В 66-ата минута Рияд Марез шутира силно към десния ъгъл на вратата на Зомер, но стражът на Борусия се отчете с брилянтно спасяване.

Така "гражданите" се класираха за четвъртфиналната фаза на Шампионска лига и очакват своя противник, а за Борусия Мьонхенгладбах остава да се концентрира върху германската Бундеслига, където също демонстрира незавидна форма напоследък.

Ман Сити - Борусия М  КР 2:0  (2:0 в първия мач)
1:0 Кевин Де Бройне 12'
2:0 Илкай Гюндоган 18'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ман Сити: 31. Едерсон, 2. Уолкър, 5. Стоунс, 3. Диаш, 27. Кансело, 20. Силва, 16. Родри, 8. Гюндоган, 26. Марез, 17. Де Бройне, 47. Фоудън

Треньор: Пеп Гуардиола

Борусия М: 1. Зомер, 18. Лайнер, 28. Гинтер, 30. Елведи, 25. Бенсебайни, 23. Хофман, 32. Нойхаус, 8. Закария, 13. Щиндл, 36. Емболо, 10. Тюрам

Треньор: Марко Розе

Съдия: С. Карасьов, Русия