В мач от 3-ия квалификационен кръг на Шампионска лига гръцкият Олимпиакос направи важна крачка към плейофите на турнира, след като победи като гост турският Истанбул Башакшехир с 1:0. Победното попадение дойде в 53-ата минута на двубоя, а точен беше Масурас. Домакините пропуснаха дузпа в края на двубоя, която Виска не съумя да реализира, а освен това те завършиха двубоя с 10 души след втори жълт картон на Кахведжи.

Румънският Клуж направи 1:1 у дома със Селтик, а интригата остава за реванша след седмица. Марио Рондон се разписа в 28-ата минута за домакините, но Джеймс Форест въстанови равенството в 34а-ата минута. До края на срещата нямаше нови голове и двата тима ще решат крайния победител в Шотландия.

Австрийският Ласк победи далеч от дома Базел с 2:1 и направи крачка напред за класирането си. Гостите от Австрия поведоха с 2:0 преди в 87-ата минута Лука Зуфи да върне надеждите на швейцарския тим за евентуален обрат в реванша.