Португалският колос Порто постигна много ценна стратегическа победа в гостуването срещу ФК Краснодар в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. „Драконите” взеха победа с 1:0, която стана факт след много късен гол на Сержио Оливейра.

Дълго време изглеждаше така, сякаш иберийците няма да успеят да постигнат важната цел като реализирането на гол на чужд терен. Все пак тяхното превъзходство даде резултат в самия край на срещата.

Порто имаше няколко отлични ранни възможности да открие резултата. В 13-ата минута Муса Марега изпрати страховит изстрел към вратата, който обаче премина покрай лявата греда. Десет по-късно Тикиньо Соарес проклинаше единствено себе си, защото не оползотвори чудесно центриране от фланга. Бразилецът нанесе силен изстрел с глава, който прелетя над надпречната греда.

Само мигове след това Матвей Сафонов беше блестящ, когато трябваше да отразява шут на Хесус Корона. Мексиканецът, известен с прозвището Текатито, реагира най-бързо при едно разбъркване в пеналта, ала се оказа разочарован от противниковия страж.

Чак в края на полувремето Краснодар стигна до първия си шанс, когато Маркус Берг не беше никак далеч от това да порази целта от пряк свободен удар.

След паузата броят на головите положения спадна значително, което беше добра новина за домакините. Те имаха невероятна възможност да вземат сензационна победа в 80-ата минута, когато Реми Кабела пресече подаване пред наказателното поле на Порто и Агустин Маркесин се оказа последна преграда. Французинът шутира с желание да закове кълбото под гредата и не скри удивлението си от намесата на вратаря.

Всичко това даде възможност на Сержио Оливейра да направи Порто още по-отявлен фаворит в реванша. В 89-ата минута халфът изпълни по брилянтен начин пряк свободен удар, отсъден на не повече от метър-два пред дъгата. Топката описа красива парабола над стената и спря в горния десен ъгъл – 0:1.

Реваншът между Порто и Краснодар на „Драгао” е на 13 август.