Отборът на Аякс разби Мидтиланд на Божидар Краев с 3:1 в мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините, които меко казано не оставиха шанс на своя противник. Първата възможност дойде още в 15-ата минута, когато Закаря Лебяд нанесе удар от движение, но Йеспер Хансен опази вратата си от попадение.

След около половин час игра домакините пропуснаха две обещаващи възможности за откриване на резултата.

Всички усилия на домакините се отблагодариха в началото на втората част, когато Райън Гравенберх ги изпрати напред в резултата.

Две минути по-късно Нусар Мазрауи получи страхотен пас и с мощен удар по трева набързо удвои аванса на Аякс.

В 61-ата минута дойде и първата добра възможност за Мидтиланд, но опитът на Андерс Дрейер от свободен удар премина встрани от дясната греда на Аякс.

Пет минути по-късно домакините оформиха класиката с гол на Давид Нереш, а малко след това Божидар Краев влезе да спасява положението.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал гостите все пак достигнаха до почетно попадение, което бе отбелязано от Ауер Мабил.

В добавеното време Ерик Святченко получи червен картон и напусна терена малко преди своите съотборници.

Така Аякс събра общ актив от 7 точки и вече е на втора позиция, с равен брой точки с Аталанта, който пък надви Ливърпул.