Норвежкият терминатор Ерлинг Халанд не само донесе победата на Манчестър Сити с 2:1 срещу бившия си отбор Борусия Дортмунд в Шампионската лига. Той накара цял свят да говори за гола му, който върна спомените за великия Йохан Кройф. Отбеляза го и Пеп Гуардиола минути след края на мача.

"Вие знаете какво влияние има Йохан Кройф върху мен като човек, футболист и треньор. Преди много години Йохан вкара един изумителен гол на "Камп Ноу" срещу Атлетико Мадрид. Той е много подобен на това, което днес видяхме от Ерлинг. Невероятно", заяви Гуардиола.
Шест минути преди края на двубоя с Борусия Дортмунд Халанд скочи между между защитниците и с акробатично изпълнение с левия крак засече центриране на Жоао Кансело, което също бе шедьовър - с външната част на крака.

Така Халанд върна лентата към гола на Кройф за Барселона срещу Атлетико през сезон 1973/74. Попадението си остава запазена марка на "Летящия холандец".