Италианският вицешампион Лацио постигна първа домакинска победа през тази кампания в Шампионска лига. „Бианкочелестите“ надвиха с минималното 1:0 Фейенорд в мач от 4 кръг на групите на Шампионска лига, връщайки си за загубата с 1:3 като гост.

Gulliver/GettyImages
33 снимки

Ротердамци бяха доста активни на „Олимпико“ и изпуснаха немалко положения, но ефективността бе на страната на домакините, подкрепяни от верните си фенове.

Единственият гол в италианската столица отбеляза превърналия се в легенда на клуба. Чиро Имобиле. Италианският национал се разписа в добавеното време на първата част, когато засече подаване от фланга на Фелипе Андерсон.

През вторите 45 минути Фейенорд бе господар на терена и само намесите на Иван Проведел и двойката пред него Патрик и Алесио Романьоли спаси „орлите“ от изравнителен гол.

С този успех Лацио се лепна на втората позиция в групата със 7 точки. С 8 е лидерът Атлетико Мадрид, а на трето и четвърто място са Фейенорд с 6 и Селтик с 1.