Байерн Мюнхен се класира за елиминационната фаза в Шампионска лига след победа с 2:1 над Галатасарай на „Алианц Арена“. Успехът беше четвърти пореден в тазгодишното издание на турнира за селекцията на Томас Тухел.

Баварците стигнаха до трите точки доста трудно, след като всички попадения в мача паднаха в последните десетина минути. Хари Кейн откри в 80-ата минута, а шест по-късно удвои. В третата минута на добавеното време Седрик Бакамбю оформи крайния резултат.

С победата Байерн събра 12 точки и е недостижим на едно от първото място в групата. Галатасарай е с четири точки.

Gulliver/GettyImages
45 снимки

В 5-ата минута Хари Кейн отправи силен удар от далечна дистанция, който Фернандо Муслера изби в корнер. Десет минути по-късно баварците осъществиха нова добра атака. Хари Кейн подаде към Лирой Сане, който намери Джамал Мусиала на удобна позиция. Германският национал отправи удар, който Муслера спаси.

В 27-ата минута баварците пропуснаха още една добра възможност за гол. Нусаир Мазрауи подаде към Кингсли Коман отляво. Французинът пусна към Джамал Мусиала в наказателното поле, който отправи удар към далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата. След половин час игра Муслера отрази удар на Сане.

В 36-ата минута Леон Горетцка засече с глава центриране на Йозуа Кимих, но прати топката покрай вратата. Четири минути след това Джамал Мусиала получи контузия и беше заменен от Томас Мюлер.

В 43-ата минута Мауро Икарди получи в наказателното поле и отправи коварен удар в средата на вратата, с който Мануел Нойер се справи.

Втората част започна с домакински натиск. В 52-ата минута Дайо Упамекано засече центриране от корнер на Кимих, но прати топката над вратата. Минута по-късно гредата спаси гостите. Хари Кейн засече центриране отдясно на Коман, но топката срещна десния страничен стълб. В 57-ата минута английският нападател отново отправи удар с глава, който мина опасно над горната греда.

В 62-ата минута Баръш Йълмаз вкара гол, който беше отменен заради засада. В хода на атаката Мауро Икарди, който подаде към Йълмаз е бил зад обраната на домакините.

В 80-ата минута крепостта на турците падна. Йозуа Кимих центрира от фал, а Хари Кейн засече с глава във вратата за 1:0. Първоначално страничният рефер вдигна флага за засада. Ситуацията беше преразгледана с ВАР, а попадението зачетено.

Шест минути след това Байерн сложи точка на спора. Баварците организираха отлична контраатака, при която Томас Мюлер подаде към Матис Тел отляво. Французинът пусна остър пас по земя в наказателното поле, който Хари Кейн засече във вратата.

В 90-ата минута Томас Мюлер пропусна да вкара трети гол след отличен пас на Серж Гнабри.

В третата минута на добавеното време Галатасарай върна един гол. Мюлер сбърка в центъра и позволи на гостите да контраатакуват. Серджо Оливейра с пас от дълбочина намери Седрик Бакамбю, който избяга от Ким Мин-Джае и с удар по диагонала вкара за крайното 2:1.