Аталанта и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител, завършвайки при резултат 2:2 в гвоздея на вторнишката програма от груповата фаза в Шампионската лига. Йосип Иличич (12) даде аванс на домакините, но в допълнителното време на първото полувреме Кристиано Роналдо възстанови равенството. През втората част Дуван Сапата отново изведе бергамаските напред, но отново Кристиано Роналдо в добавеното време на двубоя с великолепен гол изравни.

С поделените точки Манчестър Юнайтед е на втората позиция със седем точки, докато Аталанта е трети с две по-малко.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Гостите стартираха агресивно и още в началните секунди на двубоя Кристиано Роналдо стреля от дистанция, след което Хуан Мусо улови.

В 5-ата минута "червените дяволи" нацелиха и гредата. Скот Мактомини овладя в наказателното поле след опит за изстрел на Пол Погба, след което шотландецът нанесе удар, топката рикошира в тялото на Хосе Паломино ,което излъга Хуан Мусо и кълбото се спря в десния страничен стълб.

Домакините постепено погледнаха по-смело към вратата на Манчестър Юнайтед и това даде резултат. В 12-ата минута Дуван Сапата намери Йосип Иличич на границата на наказателното поле, след което словенецът нанесе мигновен удар, а Давид Де Хеа не успя да се намеси добре и позволи топката да влети в мрежата му.

Гостите отново застрашиха вратата на бергамаските в 17-ата минута, когато Кристиано Роналдо центрира в наказателното поле, където Люк Шоу стреля от въздуха, но прати топката над вратата. Малко по-късно португалската звезда стреля с глава над вратата.

Аталанта отговори с мощна атака на Дуван Сапата, който отправи удар от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 30-ата минута Пол Погба направи грешка пред наказателното поле, което позволи на Дуван Сапата да излезе на удобна стрелкова позиция и нанесе изстрел, който бе блокиран отлично от Ерик Баи.

В края на първото полувреме Оле Гунар Солскяер получи лоша новина, след като трябваше да замени принудително Рафаел Варан, който получи контузия, а на негово място се появи Мейсън Грийнууд.

Дълбоко в добавеното време Манчестър Юнайтед възстанови равенството. Гостите направиха великолепна атака, след като Кристиано Роналдо подаде към Мейсън Грийнууд, който продължи в наказателното поле към Бруно Фернандеш, който технично с пета продължи към Роналдо. Португалецът стреля мигновено в десния ъгъл и изравни.

Гостите можеха да нанесат ранен удар в началото на второто полувреме, след като Кристиано Роналдо подаде към Бруно Фернандеш в наказателното поле, но изстрелът на последния срещна тялото на Хосе Паломино.

В 56-ата минута домакините отбелязаха попадение чрез Дуван Сапата, но първоначално то бе отменено заради засада, но след преглеждане на ситуацията с ВАР голът бе зачетен, след като нападателят изникна зад гърба на защитата и технично преодоля Давид Де Хеа.

"Червените дяволи" притиснха съперника си в следващите минути в опит бързо да възстановят равенството, но домакините не позволявха да се оорганизират опасни нападения към вратата на Хуан Мусо.

В 79-ата Давиде Дзапакоста центрира в наказателното поле, където Дуван Сапата бе над всички и стреля с глава, пращайки топката над вратата. Шест минути преди края на двубоя нападателят на бергамаските отправи мощен изстрел от дистанция, който принуди Давид Де Хеа да избива решително в ъглов удар.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Кристиано Роналдо отново изравни. Мейсън Грийнууд чукна леко към португалеца, който с великолепен изстрел от въздуха реализира красиво в долния десен ъгъл, оформяйки крайния резултат.

В другия мач от групата Виляреал победи Йънг Бойс с 2:0 на "Ел Мадригал" след попадения на Етиен Капу и Арно Данжума.

АТАЛАНТА - МАН ЮНАЙТЕД 2:2

1:0 Йосип Иличич 12'

1:1 Кристиано Роналдо 45+1'

2:1 Дуван Сапата 56'

2:2 Кристиано Роналдо 90+2'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

АТАЛАНТА: Хуан Мусо, Мартен Де Руун, Мерих Демирал, Хосе Паломино, Ремо Фрьойлер, Теун Коопмайнерс, Давиде Дзапакоста, Йоаким Маеле, Йосип Иличич, Марио Пашалич, Дуван Сапата

Треньор: Джан Пиеро Гасперини

МАН ЮНАЙТЕД: Давид Де Хеа, Ерик Баи, Рафаел Варан, Хари Магуайър, Аарън Уан-Бисака, Люк Шоу, Скот МакТомини, Пол Погба, Бруно Фернандеш, Кристиано Роналдо, Маркъс Рашфорд