Отборът на Челси надви Зенит с минималното 1:0 в първия си мач от Група Н на Шампионската лига. Единственото попадение в мача падна чак в 69-ата минута и бе дело на Ромелу Лукаку, който отбеляза първия си гол със синия екип в най-престижния клубен европейски турнир.

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Преди началото на сблъсъка мениджърът на "сините" - Томас Тухел, наред с Жоржиньо, Н'Голо Канте и Едуард Менди, бяха наградени лично от Александър Чеферин за блестящото си представяне в турнира през миналата кампания.

​Иначе двубоят не предложи кой знае какви вълнуващи моменти, като първата по-добра ситуация дойде едва пет минути след подновяването на играта през втората част.

Тогава Антонио Рюдигер се измъкна от противниктовата защита и достигна до добра позиция, от която обаче отправи неточен удар, преминал покрай дясната греда.

Малко след това "сините" имаха още по-добра възможност, след като Рийс Джеймс се освободи от опеката на съперник и стреля, но топката отново не бе в очертанията.

В 69-ата минута домакините най-сетне откриха резултата. Сесар Аспиликуета отправи красиво прехвърлящо центриране към Ромелу Лукаку, който засече с глава и прати топката в мрежата на Станислав Крицюк.

Десетина минути по-късно Артьом Дзюба пропиля "златен" шанс да върне равенството, след като засече центриране в наказателното поле, но прати кълбото встрани.

Така "сините" все пак стартираха с победа защитата на титлата си и окупираха втората позиция във временното класиране. На първо място се качи Ювентус, който също спечели двубоя си, но с доста по-категоричното 3:0.