Бенфика разби Брюж с 5:1 у дома в реванш от осминафиналите в Шампионската лига. Така с общ резултат 7:1 лисабонския гранд продължава в следващата фаза на турнира. Рафа Силва откри резултата в 38-ата минута, а в добавеното време на първата част Гонсало Рамош удвои. Отново португалският национал беше точен за 3:0 в 58-ата минута. В 70-ата минута Жоао Марио се разписа от дузпа, а осем по-късно вкара и Давид Нерес. Крайният резултат оформи Бьорн Мейер две минути преди края.

"Орлите" бяха пълен господар на терена и пропуснаха още няколко добри възможности за гол. Така след успеха с 2:0 в Брюксел тимът на Рогер Шмид чака съперника си на четвъртфиналите.

Gulliver/GettyImages
33 снимки

Срещата започна вихрено за домакините, които стигнаха до гол още във 2-ата минута. Александър Ба намери Жоао Марио, който с пета прати топката във вратата. След намесата на ВАР обаче попадението беше отменено, тъй като имаше засада в хора на атаката на "орлите". Минута по-късно удар с глава на Ханс Ванакен премина покрай вратата.

В 16-ата минута пред Бенфика се откри отлична възможност за гол. Защитата на гостите не успя да изчисти добре топката, която се озова във Флорентино. Халфът шутира силно от средна дистнация, но покрай гредата. Десет минути по-късно Жоао Марио отправи силен удар извън наказателното поле, но топката беше блокирана от защитник.

Лисабонският гранд откри резултата в 38-ата минута. Тогава домакините организираха страхотна атака, при която Гонсало Рамош намери Рафа Силва в наказателното поле, а фланговият нападател с удар в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

В 44-ата минута Алехандро Грималдо шутира от пряк свободен удар от около 20 метра, но не затрудни Симон Миньоле. Във втората минута на добавеното време на първата част поредната отлична атака на Бенфика даде резултат. Жоао Марио подаде към Гонсало Рамош в наказателното поле, а нападателят с шут в долния ляв ъгъл вкара за 2:0.

Втората част започна силно за Бенфика. Още в началните секунди удар на Фредрик Аурснес беше блокиран. Малко след това Жоао Марио прати топката покрай вратата. В 50-ата минута Роман Яремчук отправи удар с глава, но над вратата.

В 57-ата минута резултатът стана класически. Алехандро Грималдо проби отляво и намери Рамош в наказателното поле. Португалският национал отправи страхотен удар от воле от вътрешността на наказателното поле и направи безпомощен Миньоле за трети път.

В 68-та минута топката се озова в Давид Нерес в наказателното поле. Бразилецът опита удар от близка дистанция, който обаче беше блокиран. Две минути по-късно Абакар Сила фаулира в наказателното поле Жиилберто. Домакините получиха дузпа, която Жоао Марио реализира за 4:0.

В 78-ата минута Бенфика стигна и до пети гол. Негов автор стана Давид Нерес. Бразилецът получи от Жоао Невеш след многоходова атака на домакините. Бразилецът навлезе в наказателното поле и шутира в долния ляв ъгъл за 5:0. Първоначално беше отсъдена засада на крилото, но ВАР потвърди, че той е бил в редовна позиция при подаването към него.

Две минути преди края на мача Брюж стигна до почетен гол. Таджън Бюканън намери Бьор Мейер в наказателното поле, който с шут в горния десен ъгъл вкара за 5:1.

Бенфика - Брюж 5:1

1:0 Рафа Силва (38)

2:0 Гонсало Рамош (45+2)

3:0 Гонсало Рамош (58)

4:0 Жоао Марио (70-дузпа)

5:0 Давид Нерес (78)

5:1 Бьорн Мейер (88)

Бенфика: Влаходимос, Ба, Антонио Силва, Отаменди, Грималдо, Чикиньо, Флорентино, Аурснес, Жоао Марио, Рафа Силва, Рамош

Брюж: Миньоле, Мата, Мехеле, Сила, Мейер, Бюканън, Сова, Нилсен, Ванакен, Ланг, Яремчук