Барселона постигна важна победа над Порто с 1:0 като гост в среща от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига по футбол.

Победното попадение за каталунците вкара Феран Торес в добавеното време на първата част, след като бе изведен от Илкай Гюндоган. Той пък се възползва от грешка на защитника на домакините Ромарио Баро.

След почивката „драконите” натиснаха в търсене на изравняването,  но отлични изяви имаше вратарят на испанците Марк-Андре тер Щеген. В края на мача съдията Антъни Тейлър отсъди дузпа за Порто за игра с ръка на Жоао Кансело, но след преглед с ВАР отмени решението си. Тареми от Порто вкара със задна ножица, но той се намираше в положение на засада.

Барселона води в групата с пълен актив от точки, а Порто е втори с по-добра голова разлика от Шахтьор Донецк, който направи обрат като гост срещу Антверпен.