В отбора на Барселона обмислят да попадат жалба до УЕФА заради слабото съдийството в изминалия мач във вторник срещу Интер от Шампионската лига, твърди „AS“. Както е известно, „каталунците“ отстъпиха с 0:1 в гостуването си на „Джузепе Меаца“ след попадение на Хакан Чалханоолу в края на първата част.

Gulliver/GettyImages
48 снимки

„Блаугранас“ смятат обаче, че реферите са проявили двоен стандарт в отсъждането на спорните ситуации в наказателното поле на домакините през второто полувреме.

В първия случай гол на „каталунците“ не беше признат заради игра с ръка на Ансу Фати в атака, а във втория не беше отсъдена дузпа при сходно положение, при което Дензъл Дъмфрис от състава на Интер докосна кълбото с ръка.

При незачетеното попадение главният рефер Славко Винчич изгледа спорното положение на повторение, а при втория не го стори, а се довери на колегите си от ВАР.