Байерн Мюнхен победи Галатасарай с 3:1 като гост в мач от група А на Шампионска лига. Точни за баварците бяха Кингсли Коман (8), Хари Кейн (73) и Джамал Мусиала (79). За "Джим Бом" се разписа Мауро Икарди (29-дузпа). Турският гранд изигра страхотно първо полувреме, в което създаде редица положения за гол. След почивката гостите изравниха играта и стигна до успеха.

Така отборът на Томас Тухел записа 37-и пореден мач в груповата фаза на турнира, в който не губи и осма поредна победа като гост. С успеха тимът събра 9 точки и е лидер във временното класиране. Галатасарай има 4 точки.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Първият удар към една от двете врати отправи Мауро Икарди. Аржентинецът обаче не успя да намери целта с шут от границата на наказателното поле в 4-ата минута. Малко след това Саша Боей пусна към Тете, който отправи удар от движение, но Свен Улрайх се справи.

Байерн поведе в 8-ата минута. Тогава Лирой Сане проби отляво, навлезе навътре и подаде към Кингсли Коман отдясно. Французинът финтира Казимджан Каръташ и с прецизен удар в долния десен ъгъл вкара за 0:1.

Галатасарай можеше веднага да върне попадението. Тете центрира в наказателното поле, където Керем Актюроолу отправи удар от движение, но Улрайх с бляскава намеса изби в корнер. Малко след това Керем направи непростим пропуск. Боей напредна отдясно и центрира остро в наказателното поле. Улрайх опита да улови топката, но не го стори, а я подари на турския национал, който от няколко метра шутира над вратата.

В 16-ата минута Сане се справи с двама защитници на домакините и навлезе в наказателното поле сам срещу Фернандо Муслера. Нападателят обаче беше застигнат от Абдулкерим Бардакджъ, който му попречи да нанесе удар. В 24-ата минута домакините пропуснаха поредна добра възможност за гол. Лукас Торейра получи необезпокояван на около 15 метра от вратата и опита удар, който премина опасно над вратата.

По-добрата игра на Галатасарай доведе до дузпа в полза на турския отбор в 28-ата минута. Тогава Актюроолу центрира отляво, а Йозуа Кимих и Ким едновременно влязоха в краката на Мауро Икарди. Аржентинецът застана зад бялата точка и с удар в стил "Паненка" изравни резултат.

"Лъвовете" продължиха да са по-добрият отбор на терена и в 38-ата минута Керем Актюроолу се измъкна от Нусаир Мазрауи и остана сам срещу Улрайх, но вратарят се справи. Минута след това Икарди отправи удар с глава, който мина над вратата. Пет минути след това Хари Кейн пусна извеждащ пас към Сане, който отново се отскубна от защитата, но си поведе дълго топката и Муслера улови.

Баварците започнаха по-добре втората част. В 50-ата минута Коман получи извеждащ пас от дълбочина, овладя топката и проби отляво, след което сви към връхлитащия от втора позиция Сане. Германецът опита удар от около 10-12 метра, който не намери очертанията на вратата. Две минути след това шут от далечна дистанция на Торейра мина покрай вратата.

След час игра "Джим Бом" пропусна нова добра възможност за гол. Резервата Дрийс Мертенс центрира от пряк свободен удар, а на близката греда Лукас Торейра беше оставен непокрит и отправи удар с глава, който премина опасно покрай вратата. Две минути след това Сане се озова на стрелкова позиция в наказателното поле след отлично подаване на Джамал Мусиала. Десетката на баварците опита диагонален удар, който Муслера изби.

В 73-ата минута Байерн организира страхотна атака, която доведе до гол. Коман и Мазрауи комбинираха отдясно, а мароканецът подаде към Мусиала в наказателното поле. Германецът пусна към Хари Кейн, който опита удар с пета, който беше блокиран. Топката обаче остана в англичанина, който от 5-6 метра нямаше как да сбърка за 1:2.

Две минути след това силен удар от малък ъгъл на Алфонсо Дейвис попадна от външната страна на мрежата. Баварците увеличиха оборотите и в 79-ата минута стигнаха до трето попадение. Конрад Лаймер напредна през центъра и подаде към Хари Кейн отляво в наказателното поле. Англичанинът намери Джамал Мусиала, който от точката на дузпата направи Муслер безпомощен.

В 82-ата минута Сане отново беше изведен сам срещу вратаря, навлезе в наказателното поле, където беше побутнат от Бардакджъ, след което преодоля Муслера, но падна на тревата и не успя да завърши. В последната минута на редовното време Сане шутира от пряк свободен удар, като насочи топката към долния десен ъгъл, но вратарят на домакините успя да избие.

Дълбоко в добавеното време на мача Бардакджъ прати топката с ръка във вратата и голът му беше отменен.

Галатасарай - Байерн 1:3

0:1 Кингсли Коман (8)

1:1 Мауро Икарди (29-дузпа)

1:2 Хари Кейн (73)

1:3 Джамал Мусиала (79)

Галатасарай: 1. Фернандо Муслера, 93. Саша Боей, 6. Давинсон Санчес, 93. Абдулкерим Бардакджъ, 68. Казимджан Каръташ, 23. Каан Айхан, 34. Лукас Торейра, 20. Тете, 7. Керем Актюроолу, 14. Вилфред Заха, 9. Мауро Икарди

Байерн: 26. Свен Улрайх, 40. Нусаир Мазрауи, 3. Ким Мин-Джае, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис, 27. Конрад Лаймер, 6. Йозуа Кимих, 10. Лирой Сане, 11. Кингсли Коман, 42. Джамал Мусиала, 9. Хари Кейн