Германският първенец Байерн Мюнхен победи за пореден път Барселона в Шампионска лига. Този път баварците спечелиха с 2:0 срещу „лос кулес“ на „Алианц Арена“ и събраха шест точки в група С на турнира. В първия кръг немският тим победи със същия резултат третия гранд в групата – Интер.

Първото полувреме изобщо не предващаваше положителната развръзка за тима на Юлиан Нагелсман. Два пъти Роберт Левандовски и един път Педри пропуснаха да дадат аванс на каталунците. В 50-ата минута Люка Ернандес засече с глава центриране на Йозуа Кимих от ъглов удар и откри. Едва четири минути по-късно Лирой Сане вкара втори гол за германския доминант, с което до голяма степен успокои своя тим, който нямаше затруднения да задържи аванса.

Педри имаше шанс да върне интригата в двубоя, но удари дясната греда на Мануел Нойер в средата на втората част.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Първите няколко минути бяха доста динамични, въпреки че нямаше нещо по-конкретно пред вратите на двамата германски вратари Нойер и Тер Стеген. В 8-ата Педри стреля от 8-9 метра, но не намери някой от ъглите на баварската врата и прати топката точно в крака на вратаря на Байерн.

Вторият сериозен шанс също бе на сметката на каталунците и по-точно на Левандовски, който от близка дистанция стреля над вратата на домакините. След още само 180 секунди полският таран се измъкна за втори път от опеката на бранителите в червено, но ударът му с глава бе спасен от бившия му съотборник Мануел Нойер.

В 26-ата минута Рафиня стреля до лявата греда от дъгата на наказателното поле.

Тимът на Нагелсман опита нещо по-интересно едва след половин час игра, когато опасен изстрел на Сабитцер профуча покрай вратата на испанския тим. В 42-ата минута положенията отново отидоха пред вратата на Байерн, като влезлият от скамейката Мазрауи блокира изстрел на Лева.

Още с първите секунди на втората част Рафиня можеше да открие, но далечния му изстрел профуча покрай гредата.

Пет минути след втория опит отдалеч на Рафиня, баварците не простиха на своя съперник. Кимих центрира от корнер, а Ернандес с глава засече отблизо, изпреварвайки напускащия голлинията си Тер Стеген.

Едва четири минути след гола на французина Байерн удари отново. Сане излезе сам срещу Тер Стеген и с по-слабия си десен крак "пусна" технично топката покрай стража, за да даде по-комфортна преднина на своите съотборници.

Джамал Мусиала можеше да направи и 3:0, след като направи рейд през центъра по подобие на Сане при гола, но ударът на младока с левия крак не бе достатъчно акуратен и излезе в аут. Малко след това Педри елиминира двама играчи на Байерн с малко късмет, направи двойно със свой съотборник, но завършващият удар му изневери и той улучи гредата.

В самия край на двубоя "лос кулес" опитаха натиск, но на няколко пъти последното подаване се оказваше пречка за тима на Шави да отбележи.

FT / Байерн Мюнхен - Барселона 2:0

1:0 Люка Ернандес 50`

2:0 Лирой Сане 55`

Байерн Мюнхен: Мануел Нойер, Дайо Упамекано, Бенжамен Павар(21` - Нусаир Мазрауи), Йозуа Кимих(жк), Лирой Сане(80` - Матис Тел), Садио Мане(70` - Серж Гнабри), Марсел Сабитцер(жк)(46` - Леон Горетцка), Алфонсо Дейвис, Люка Ернандес, Томас Мюлер, Джамал Мусиала(80` - Райън Гравенберх)

Наставник: Юлиан Нагелсман

Барселона: Марк Андре Тер Стеген, Роналд Араухо, Серхио Бускетс(жк)(81` - Франк Кесие), Усман Дембеле(80` - Ансу Фати), Педри, Роберт Левандовски, Андреас Кристенсен(70` - Ерик Гарсия), Маркос Алонсо, Рафиня(61` - Феран Торес), Жул Кунде, Гави(61` - Френки де Йонг)

Наставник: Шави Ернандес