Арсенал приема Порто на "Емирейтс" в мач реванш от осминафиналната фаза на Шампионската лига. Двубоят е с начален час 22:00 и може да го проследите НА ЖИВО на Gong.bg, където ще ви направим съпричастни към сблъсъка минута по минута.

Арсенал е в страхотна форма, като вече оглави класирането във Висшата лига. "Артилеристите" загубиха първата среща от Порто с 0:1, но ще се надяват на собствен терен да имат нужната подкрепа от трибуните и да обърнат развоя на сблъсъка. Арсенал се е прицелил в класиране напред, но тимът на Микел Артета има само две поражения пред собствена публика във всички турнири от началото на сезона.

Порто изостава в битката за титлата в португалското първенство, но може да шокира именития си съперник, ако го отстрани от Шампионската лига. "Драконите" играят атакуващ футбол и имат силно нападение, но ще трябва да се осланят предимно на добрата си игра в дефанзивен план и да се стараят да не допускат леки грешки, позволяващи шансове за противника.