Арсенал прегази Ланс с 6:0 в мач от груповата фаза на ШЛ. Повечето попадения паднаха още през първата част, а само един дойде в заключителните минути на вторто полувреме.

До 27-та минута ''артилеристите" вече водиха с 4:0 след голове на Хаверц, Жезус, Сака и Мартинели.

В добавеното време Мартин Йодегар заби чудесно воле, за да реализира и пети гол.

През второто полувреме темпото осезаемо спадна и двата отбора не вкараха нови попадения.

В 86-та минута Жоржиньо заби последния гол в срещата след точно изпълнена дузпа.

Арсенал си гарантира първата позиция в класирането след успеха, а Ланс остава на трето място с 5 точки, на три от втория ПСВ.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Арсенал откри резултата още в 13-та минута. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле. Получи се разбъркване, което позволи на Габриел Жезус да подаде с глава към Кай Хаверц, който успя да преодолее Самба и да отбележи.

В 21-та минута "артилеристите" удвоиха аванса си. Нова грешка в защитата позволи на Габриел Жезус да направи хубав финт и да завърши с удар в мрежата.

Две минути по-късно се стигна до пореден гол. Габриел Мартинели стреля след бърза контраатака. вратарят спаси, но при добавката Букайо Сака на празна врата успя се разпише.

След още 4 минути самият Мартинели реализира след пас на Томиясу и хубав удар в далечния ъгъл.

До края на полувремето падна и пети гол. След поредна невероятна котратака Такехиро Томиясу подаде топката към Мартин Йодегар, който със страховито воле матира стража на Ланс.

През втората част Арсенал продължи да пресира високо и Ланс почти не получаваше шансове да премине средната линия. Мартинели и Жезус имаха възможности за гол, но не се възползваха от тях.

"Топчиите" забиха и шести гол във вратата на съперника си. Точен бе Жоржиньо, който изпълни точно дузпа в 86-та минута.

LIVE Арсенал - Ланс 6:0

1:0 Кай Хаверц 13'

2:0 Габриел Жезус 21'

3:0 Букайо Сака 23'

4:0 Габриел Мартинели 27'

5:0 Мартин Йодегар 45'+1'

6:0 Жоржиньо 86'

Стартови състави:

Арсенал: 22. Рая, 6. Габриел, 2. Салиба, 35. Зинченко, 18. Томиясу, 41. Райс, 8. Йодегар, 11. Мартинели, 9. Жезус, 7. Сака, 29. Хаверц

Треньор: Микел Артета

Ланс: 30. Самба, 24. Градит, 14. Медина, 4. Дансо, 21. Айдара, 6. Самед, 29. Франковски, 26. Менди, 7. Сотока, 9. Уахи, 11. Фулгини