Аякс загуби у дома с 0:1 от Челси в един от ранните двубои от Шампионска лига тази вечер. Резервата Миша Батшуай донесе трите точки на лондончани с гол в 86-ата минута. Архитект на попадението бе друг играч, влязъл от пейката - Кристиян Пулишич.

Поражението бе първо за холандците и така двата отбора имат по 6 точки в група Н. Друтият двубой от групата Лил - Валенсия е по-късно тази вечер.

Двубоят на "Йохан Кройф Арена" започна динамично и още в първите минути се стигна до напрежение пред двамата вратари. Най-напред  в 5-ата минута Фикайо Томори с глава отблизо не успя да намери целта, а три минути по-късно Велтман стреля опасно покрай гредата.

Челси бе близо до попадение в 16-ата минута, но вратарят Андре Онана прояви котешки рефлекс и изби в корнер удар на Мейсън Маунт.

Домакините избухнаха в 36-ата минута, когато Куинси Промес връхлетя върху рикуширала топка от защитник и отблизо я вкара зад гърба на Кепа. Реферът Овидиу Хацеган обаче реши да направи консултация с ВАР и отмени попадението заради засада.

И втората част започна с по-активна игра на Аякс, но отборът трудно стигаше до вратата на гостите. Страстите се нажежиха при едно грубо влизане на Тадич срещу Уилиян, което донесе и жълт картон на капитана на холандците.

Пак Тадич бе в центъра на събитията в 60-ата минута, когато с с летящ плонж отклони с глава топката към далечния ъгъл на вратата на Кепа. Стражът на Челси изгледа безпомощно топката, но тя срещна десния стълб и нулевото равенство се запази.  Пет минути по-късно Кепа Арисабалага показа класа, улавяйки шут на Сержиньо Дест.

Резервата Миша Батшуай се включи с огромно желание и на два пъти застраши вратата на Онана, който обаче се справи. В 81-ата минута и Кристиян Пулишич, който също влезе от пейката, можеше да изненада Онана, но стреля в аут.

Именно двамата изработиха гола, с който Челси поведе в 86-ата минута. Поулсен проби отляво и върна топката към наказателното поле, където Алонсо я прескочи и дебнещият зад него Батшуай разпечата вратата на Аякс. Отново голмайсторът на Челси застраши вратата на домакините в последната минута, но вратарят Онана майсторски изби в корнер.

АЯКС - ЧЕЛСИ 0:1

Голмайстор: Миша Батшуай 86

АЯКС: Андре Онана, Сержиньо Дест, Жоел Велтман (89 - Клаас-Ян Хунтелаар), Дейли Блинд, Николас Таляфико, Едсон Алварес (89 - Сием де Йонг), Дони Ван де Беек, Лисандро Мартинес, Хаким Зийеш, Душан Тадич, Куинси Промес (74 - Давид Нереш)
Треньор Ерик тен Хаг

ЧЕЛСИ: Кепа Арисабалага, Сезар Аспиликуета, Курт Зума, Фикайо Томори, Калъм Хъдсън-Одой (90 - Рийс Джеймс), Матео Ковачич, Жоржиньо, Маркос Алонсо, Уилиян (66 - Кристиян Пулишич), Тами Ейбрахам (71 - Миша Батшуай), Мейсън Маунт