Отборът на Пари Сен Жермен допусна второ поражение в груповата фаза на Шампионската лига и допълнително усложни положението си в турнира. Възпитаниците на треньора Томас Тухел допуснаха пълен обрат при визитата си на РБ Лайпциг в Германия. Домакините се наложиха с 2:1, а французите доиграха срещата с двама по-малко заради червени картони.

Загубата костваше на ПСЖ второто място във временното класиране за сметка именно на РБ Лайпциг, който вече има три точки повече от днешния си съперник. Шест точки има и лидерът Манчестър Юнайтед, който днес допусна поражение от Истанбул Башакшехир в Турция.

Срещата започна отлично за гостите от Франция. Пари Сен Жермен успя да поведе в резултата след само шест минути игра. След груба грешка в защитата на домакините, Мойс Кийн открадна топката и напредна много добре в наказателното поле на Лайпциг, след което пусна пас към Анхел ди Мария, а аржентинецът елегантно пусна коженото кълбо покрай вратаря за 1:0.

Отговорът на домакините не закъсня много. Още в първата си атака след откриването на резултата, Хайдара имаше много добър шанс, но ударът му бе избит от Навас. При добавката от страна на Анхелиньо, стражът на гостите отново имаше късмет.

В 16-ата минута ПСЖ стигна до дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Дайо Упамекано, който в този двубой бе далеч от най-добрата си форма. Зад топката застана Ди Мария, но този път нападателят се провали. Ди Мария стреля силно, а вратарят Гулаши успя да парира.

Малко преди края на първото полувреме отново Анхел ди Мария бе в центъра на действията. Той бе изведен зад отбраната на домакините и напредна сам срещу вратаря на Лайпциг, след което го преодоля с лекота. Попадението обаче бе отсъдено правилно заради засада.

В 42-ата минута футболистите на РБ Лайпциг все пак успяха да отговорят на предизвикателството и да изравнят резултата. След атака отляво, топката бе пратена пред наказателното поле, където Нкуну бе оставен абсолютно сам. Той овладя спокойно и след като нагласи топката на десния си крак, стреля точно за 1:1.

Обратът за домакините дойде десет минути след подновяването на играта през второто полувреме, когато Кимпембе игра разконцентрирано в собственото си наказателно поле и след центриране отляво, игра с ръка. Реферът получи сигнал от своя асистент и незабавно посочи бялата точка, а Емил Форсберг бе безпощаден.

Драмата за ПСЖ стана пълна в 69-ата минута, когато Идриса Гай получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена. В продължението на срещата Кимпембе спря непозволено откъсващ се противник сам срещу вратаря и също бе декориран за втори път в жълто.