Реал Мадрид стигна до кралски обрат срещу Волфсбург и с 3:0 в реванша анулира преднината от първия мач на немците и ги тушира с общ резултат 3:2.

В този мач за пореден път Реал бе основно Роналдо и спокойно може да получи прозвището Реал /до/ заради голямата си звезда.

Португалецът бе точен на три пъти – в 16, 17-ата и в 77-ата минута за успеха на „Белия балет“ и класирането им на полуфинала в Шампионската лига.

Още в 6-ата минута след корнер топката кацна върху напречната греда на вратата на Волфсбург след удар на Рамос.

Реал започна с относително ранен гол. В 16-ата минута Карвахал центрира от дясно и топката с малко късмет стигна до Роналдо, който отблизо откри - 1:0.

Веднага след това отново португалската звезда направи общия резултат 2:2, след като с глава вкара за 2:0.

След двата гола на Роналдо Реал малко отслаби натиска и позволи на своя немски съперник да поразиграва топката в сравнително дълги периоди.

В 32-ата минута Юлиан Дракслер получи контузия и бе сменен принудително от Макс Крузе в състава на Волфсбург.

В 34-ата инута Луис Густаво отправи топовен изстрел отдалеч, но Кейлор Навас успя да избие в корнер.

В 38-ата минута Бруно Енрике получи чудесна възможност да обстрелва отблизо вратата на Реал, но той се забави и топката му бе избита в корнер.

Второто полувреме започна с малко по-предпазлива игра от страна и на двата отбора. По-активни продължиха да бъдат домакините, но недостатъчно, за да наклонят окончателно везните в своя полза.

Фаул на Роналдо намери стената, после Гилавоги затрудни своя вратар Беналио, който не позволи автогол, но положенията за Реал не бяха стопроцентови.

В 66-ата минута след корнер Рамос стреля с глава, топката срещна левия стълб и се разходи по голлинията на вратата на Волфсбург, но не я посети.

В 70-ата минута след ъглов удар и Данте имаше възможност за добър удар с глава, но прати топката право в ръцете на стража на Реал Навас.

В 77-ата минута от фаул Кристиано Роналдо оформи своя хеттрик и направи резултата 3:0 за Реал.

В 81-ата минута удар на Бензема бе спасен по чудо от Беналио.

Швейцарският вратар на Волфсбург отрази виртуозно и удар на резервата Хесе в 86-ата минута.

Така крайната победа остана за Реал - след 0:2 в първия двубой и 3:0 в реванша.

РЕАЛ - ВОЛФСБУРГ 3:0

1:0 Роналдо 16, 2:0 Роналдо 17, 3:0 Роналдо 77

Съставите:

РЕАЛ: 1 Кейлор Навас, 3 Пепе, 4 Серхио Рамос, 7 Кристиано Роналдо, 9 Карим Бензема /84-Хесе/, 11 Гарет Бейл, 12 Марсело, 14 Каземиро, 15 Карвахал, 19 Лука Модрич /13 Кико Касия, 2 Рафаел Варан, 10 Хамес Родригес, 18 Лукас Васкес, 20 Хесе Родригес, 22 Иско, 23 Данило/

ВОЛФСБУРГ: 1 Беналио, 8 Виерйиня, 10 Дракслер /32-Макс Крузе/, 16 Бруно Енрике /73-Даниел Калиджури/, 17 Шюрле, 18 Данте, 22 Луис Густаво, 23 Гилавоги /80-Баст Дост/, 25 Налдо, 27 Арнолд, 34 Родригес /Кастеелс, Шефер, Калиджури, Крузе, Дост, Треш, Кнохе/