Челси изигра много силен мач и стигна до победата при гостуването си в Мадрид. Лондончани направиха обрат от 0:1 до 2:1, за да постигнат успеха срещу Атлетико Мадрид на „Уанда Метрополитано“ в мача от група „С“ на Шампионската лига. Атлетико поведе с гол от дузпа на Антоан Гризман в 40-та минута. Челси стигна до победата след голове на Алваро Мората в 59-та и Миши Батшуай в добавеното време на двубоя. Мениджърът на Челси Антонио Конте надигра Диего Симеоне, а "сините" заслужено стигнаха до успеха, след като имаха предимство през по-голямата част от срещата. Алваро Мората стана първият футболист, който вкарва гол във вратата на Атлетико на новия стадион на отбора "Уанда Метрополитано". Освен това Челси се превърна в първия отбор, който побеждава "дюшекчиите" на техния стадион. Това бе 50-ият мач на Диего Симеоне начело на Атлетико Мадрид в Шампионска лига.

Диего Коста присъства на трибуните на "Уанда Метрополитано", но след последния съдийски сигнал не остана доволен от крайния резултат.

Челси започна много силно мача, което изненада домакините, които действаха разконцентрирано в дефанзивен план, а това откри много възможности пред играчите на Антонио Конте. Еден Азар комбинира много добре с Алваро Мората в 5-та минута, когато испанският нападател стреля, но неточно встрани от десния стълб на вратата на Ян Облак. Минута по-късно Еден Азар отправи удар, но не намери очертанията на вратата. В 7-та минута последва нов удар на Алваро Мората, но той не бе точен.

Еден Азар отправи много хубав удар от разстояние в 13-та минута, топката рикошира в крака на Саул и стрещна левия стълб на вратата на Ян Облак.

Давид Луис пусна много хубав извеждащ пас към Алваро Мората в 24-та минута. Нападателят стреля с глава, но Ян Облак успя с една ръка да избие в корнер.

Две минути по-късно Челси отново успя да организира нова много добра атака. Фабрегас подаде на Моузес, а той продължи към Еден Азар, който стреля, но Ян Облак спаси.

Първата по-сериозна опасност в мача за Атлетико Мадрид дойде в 36-та минута, когато Хуанфран центрира остро в наказателното поле на Челси, където Гризман обаче не успя да стигне до топката заради намесата на Тибо Куртоа.

Съдията Джунейт Чакър свири дузпа за Атлетико Мадрид в 39-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Челси Давид Луис откровено задържа Лукас Ернандес за фланелката и турският арбитър посочи бялата точка.

Наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от Антоан Гризман в 40-та минута, който прати топката в центъра на вратата.

Челси се опита да изравни резултата и бе близо да стори това в 43-та минута, когато Гари Кейхил стреля, топката рикошира в крак на играч на Атлетико и премина над напречната греда на вратата на Ян Облак.

Атлетико Мадрид можеше да удвои своята преднина в добавеното време на първата част, когато Анхел Кореа, Саул Нигес и Коке много добре размениха подавания помежду си. Коке стреля, но Тибо Куртоа спаси, след което топката попадна в Саул, който при добавката не успя да отбележи и стреля встрани от десния стълб на вратата на Челси.

Челси успя да изравни резултата в 59-та минута, когато Еден Азар сложи топката на главата на Алваро Мората, който я засече и я вкара във вратата на Ян Облак.

Франсеск Фабрегас направи невероятен пропуск в 62-та минута, когато получи топката на празна врата след пас на Еден Азар, но не успя да вкара.

Алваро Мората направи перфектен пробив в 74-та минута. Той излезе сам срещу Ян Облак, но стреля в аут.

Фернандо Торес се опита да изненада Тибо Куртоа с далечен удар в 76-та минута, но вратарят на Челси направи рутинно спасяване.

Рома срещна изненадващи трудности в Баку, в мач с исторически гол

Антоан Гризман се възползва от грешка на Уилиан и стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Тибо Куртоа.

Челси стигна до победното попадение в срещата в добавеното време. След многоходова комбинация Маркос Алонсо подаде към Миши Батшуай, който отблизо не пропусна да вкара топката във вратата на Ян Облак.

След този успех Челси събра актив от 6 точки след две победи в групата, докато Атлетико Мадрид остава с 1.

Конте: Много добре!