Отборът на Байерн Мюнхен победи с 2:0 Олимпиакос в двубой от група В на Шампионската лига. Робърт Левандовски откри резултата в 69-ата минута. Минута преди края на редовното време Иван Перишич подпечата победата на Байерн. Тимът на Байерн беше по-добрият тим на терена ивладееха изцяло инициативата на терена. "Баварците" отправиха 11 точни изстрела, но само добрите намеси на вратаря Ходе Са предотврати резултата да набъбне още. Това бе и първи мач за шампионите след напускането на Нико Ковач. С тази победа Байерн продължава да води убедително в групата с пълен актив от точки, а също така вече си осигури и класирането за осминафиналите в турнира.

Срещата тази вечер за Байерн пропуснаха Никлас Зюле и Люка Ернандес. За гърците единствено Папа Абу Сисе пък не бе на разположение на треньора Педро Мартинс.

БАЙЕРН МЮНХЕН - ОЛИМПИАКОС 2:0

1:0 Робърт Левандовски 69'

2:0 Иван Перишич 89'

Срещата започна с натиск на домакините. В петата минута Леон Горецка отправи първия точен изстрел, но той беше спасен от вратаря на гостите Хосе Са.

В 15-ата минута гостите имаха шанс да изравнят с първата си по-опасна атака. Лазар Ранджелович получи добро подаване в наказателното поле и стреля, но топката премина покрай лявата греда на Мануел Нойер.

Десет минути след това Робърт Левандовски отправи хубав удар с глава след едно центриране, но Са направи брилянтно спасяване.

Кингсли Коман можеше да открие в 34-ата минута, но отново Са успя да спаси тима си. Минута по-късно Томас Мюлер стреля, но право във вратаря.

В последната минута на първата част гредата спаси гостите след удар на Бенжамен Павар.

Пет минути след началото на втората част Горетцка засече с глава центриране от фаул, но за пореден път Са демонстрира страхотен рефлекс, за да запази нулевото равенство.

В 60-ата португалският страж парира нов удар на Кингсли Коман.

В 69-ата обаче дори и Хосе Са нямаше какво да направи и Байерн стигна до откриване на резултата. Коман центрира много остро и Левандовски насочи топката в мрежата за 1:0.

Две минути по-късно „баварците“ имаха шанс за втори гол, но Коман не да засече едно центриране от Серж Гнабри.

В 89-ата минута Байерн подпечата победата си с втори гол. Кингсли Коман тръгна на пробив от своята половина и стигна чак до наказателното поле, където подаде вляво на Серж Гнабри. Той пък опита пас към точката за дузпа, където играч на гостите не успя да изчисти топката и Иван Перешич от непосредствена близост отбеляза за 2:0.

Стартови състави на двата тима:

Байерн Мюнхен (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер (к) – 32. Джошуа Кимих, 5. Бенджамин Павард, 27. Давид Алаба, 19. Алфонсо Дейвис – 18. Леон Горецка, 8. Хави Мартинес – 29. Кингсли Коман, 25. Томас Мюлер, 22. Серж Гнабри – 9. Робърт Левандовски

Старши треньор: Ханс Флик

Олимпиакос (4-3-3): 1. Хосе Са – 21. Константинос Цимикас, 20. Ясин Мерия, 3. Рубен Семедо, 14. Омар Елабделаои (к) – 5. Андреас Бучалакис, 4. Мади Камара, 8. Гилерме – 10. Даниел Поденсе, 9. Мигел Анхел Гереро, 97. Лазар Лазар Ранджелович

Старши треньор: Педро Мартинс

Главен съдия: Павел Рашковски, Полша

Стадион: „Алианц Арена“, Мюнхен, Германия