Макаби Хайфа хвърли бомбата в четвъртия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като победи с 3:0 Залцбург и с общ резултат 5:1 се класира за груповата фаза на турнира.

Домакините започнаха силно мача и в първите десет минути Янив Катан имаше на три пъти възможност да вкара, но пропусна.

Футболистите на Макаби Хайфа доминираха тотално и логично стигнаха до гол в 31-та минута, когато Двалишвили стреля, но първият му удар бе блокиран, след което при добавката Густафсон бе безпомощен за 1:0.

В началото на второто полувреме домакините стигнаха до нов гол, след като в 57-та минута Маймон намери с хубав пас Голаса и той прати за втори път топката в мрежата на Густафсон.

Футболистите на Залцбург тотално рухнаха и това доведе до трети гол в срещата, като в 90-та минута Харази намери Гадир, който оформи крайния резултат в срещата – 3:0.

Така Макаби Хайфа ще играе в групите на Шампионската лига, докато Залцбург ще бъде в Лига Европа.