Играчите на Аякс показаха, че имат лъвски сърца, заяви треньорът на холандския тим Франк де Бур след успеха над Барселона с 2:1.

Аякс напълно заслужено спечели срещата от група Н, която се проведе в Амстердам. Голове на Тулани Сереро (19`) и Дани Хоесен (42`) осигуриха комфортна преднина на "суперьоден" още през първото полувреме. Две минути след почивката съдията Павел Краловец изгони с директен червен картон Джоел Велтман, който фаулира Неймар в наказателното си поле. Шави не сбърка от бялата точка, но каталунците не играха с много хъс след това и не успяха да стигнат поне до равенство.

"Велтман трябваше да се довери на вратаря и да не нарушава правилата", коментира Де Бур. "След неговото изгонване ситуацията стана сложна и опасна, но ние показахме, че притежаваме лъвски сърца", допълни наставникът.

Аякс кръг преди края е трети в групата с актив от 7 точки, една по-малко от Милан. В последния си мач холандците ще спорят с "росонерите" в Милано за място в 1/8- финалите. /БГНЕС