Фенербахче постигна минимална победа с 1:0 над Андерлехт в първи мач от третия квалификационен кръг за Шампионската лига. Единственото попадение в мача бе дело на Алекс в 32-та минута. по този начин турският тим се оттегля с конфортна преднина от един гол, а реваншът е след две седмици в Холандия.

Динамо Киев също постигна минимален успех в друг мач от същия етап на най-комерсиалния футболен турнир. Украинският тим се победи с 1:0 като гост Сараево. Победата на Динамо донесе Шатскик в 12-та минута.

Цюрих и Бешикташ не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно 1:1 в среща от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Делгадо откри резултата за гостите от Турция в 4-та минута, но домакините успяха да изравнят секунди преди последния съдийски сигнал.