Розенберг си осигури място в груповата фаза на Шампионската лига още след първия мач срещу Тампере от третия предварителен кръг на най-комерсиалния футболен турнир. Норвежците победиха с класическото 3:0 отбора, отстранил Левски във втория етап от надпреварата.

Головете бяха дело на Копинен в 19-тата и на Исуф Коне в 21-та и 82-та минути. По този начин футболистите на Розенборг направиха реванша протоколен и са почти 100% сигурни участници в груповата фаза на Шампионската лига.

В друг мач от третия предварителен кръг Спартак Москва и Селтик не излъчиха победител, завършвайки 1:1. „Детелините” откриха резултата в 20-та минута с гол на Хартли, а четири минути преди почивката Павлюченко оформи крайния резултат.

БАТЕ Борисов пък успя да изненада Стяуа. Двата отбора не излъчиха победител в първия мач помежду си от третия квалификационен кръг и завършиха наравно 2:2.

Беларусите поведоха в резултата три минути преди почивката с гол на Радков, в 58-та обаче Гоян изравни, а Дика осигури преднина на румънския тим с попадение в 84-та минута. секунди преди последния съдийски сигнал Ближнуик оформи крайното 2:2.