ЦСКА Москва бе много близо до скоропостижно отпадане от Шампионската лига, но руският гранд все пак успя да си осигури място в плейофите на турнира след знаменит обрат срещу Спарта Прага.

След 2:2 в Москва, на реванша в Прага домакините си осигуриха набързо отлична преднина от 2:0 преди „армейците“ да обърнат с 3 гола. Българският национал Георги Миланов бе резерва за своя отбор и се появи в игра в 83-ата минута на мястото на Зоран Тошич.

По-рано през деня уникален обрат сътвори и Астана на Станимир Стоилов.

Спарта откри в 6-ата минута чрез Ладислав Крейчи, а в 16-ата чехите удвоиха аванса си чрез Кехинде Фатай.

ЦСКА се върна в мача в 34-ата минута с гол на Ахмед Муса, който се възползва от великолепна акция на Роман Еременко. Отново Муса изравни за 2:2 в началото на втората част.

Малко след това Спарта отново можеше да поведе, но ударът на Давид Лафата срещна левия страничен стълб.

В 64-ата минута чешкият гранд остана с човек по-малко заради директен червен картон на Марек Матейовски, който извърши груб фаул.

Това улесни задачата на гостите, които в 76-ата минута стигнаха до важния трети гол, благодарение на Алан Дзагоев.

В плейофната фаза на турнира продължава и Селтик. Шотландският гранд завърши 0:0 като гост на азербайджанския Карабах и след успех с 1:0 в първия мач си осигури място в следващия етап.