БАТЕ Борисов победи унгарския Дебрецен с 3:1 в среща-реванш от 3-ия предварителен кръг в Шампионската лига и се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

Тимът от Беларус имаше и голяма доза късмет, след като в първата среща те загубиха с 0:1. До добавеното време БАТЕ водеше с 2:1, а това пращаше унгарците напред. Артьом Кривец реализира в 4-ата минута на добавеното време и вдигна стадиона на крака.

Гостите откриха резултата в 20-ата минута, когато Черник извърши нарушение в накаазателното поле и Ибрахима Сидибе превърна отсъдената дузпа в гол.

В 38-ата минута Селим Буадла от Дебрецен получи втори жълт картон и беше изгонен, а веднага след това Александър Володко изравни след асистенция на Филип Младенович.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор - БАТЕ.

В 66-ата минута Родионов успя да простреля Новакович за 2:1, а в крайна сметка падна и голът на Кривец, който се оказа решаващ.